všechny aktuality

Rovnost příležitostí je součástí našeho DNA

By 3. 4. 2020 No Comments

My všichni už známe Mounii El Hilali, ředitelku společnosti IKEA v ČR, na Slovensku a v Maďarsku, která letos podruhé vystoupila na konferenci Equal Pay Day. Ona je ale navíc také ředitelkou CSR! Pokud ji neznáte Vy, je skoro nutné, podívat se na video, kde svým příspěvkem v angličtině odhaluje tipy na rovnost a udržitelnost, jak to mají v IKEA.

Mounia El Hilali začala svou řeč úctou ke zdravotnímu personálu, který se v této době v první linii snaží zkrotit pandemickou epidemii. Jako hlavní členka krizového štábu stále dojíždí do kanceláře, odkud všechno řídí. Jak sama říká,: „je nás tu pár. Zbytek lidí pracuje z domova. Domov se pro ně stal domovem i pracovním místem. Ale zvládáme to dobře.“

Čtěte také: Rozhovor na tn.cz

Většina její řeči sahala k lidem, kteří v IKEA pracují, jak pracují a jak o ně Ikea pečuje. V Ikee pravidelně kontrolují a porovnávají platy žen a mužů a to napříč všemi odděleními a jejich rozdíly jsou nulové. Při náborech pravidelně kontrolují pomocí inclusion indexu diverzity týmů, podle věku, pohlaví, zázemí, atd.

V Ikee nerozhoduje Váš životopis, ale motivace, touha a nadšení pro práci. Je nutné, aby člověk zapadl do týmu a byl jeho přínosem i vzácnou součástí.

Tým BPWCR, který byl nucen přesunout celý program do onlinu, velmi potěšila svým zhodnocením, že konáme, namísto abychom jen mluvili. Vzájemného partnerství si velmi ceníme.

A co Vás nejvíce zaujalo ve vystoupení Mounie? Napište nám na email bpwcr@bpwcr.cz.

Děkujeme partnerům

Ikea, jako jeden z hlavních partnerů akce, také vysílá dvě své ženy, v rolích mentorek, na Mentoringový den, který se bude konat 7. listopadu 2020.

Nicole Erdmann
Cluster Real Estate manager ES&E, IKEA Italia Retail s.r.l.
* mentoring in English

Karina Hartai
Deputy Area Market Manager IKEA Černý Most
* mentoring v češtině

Pokud se s nimi chcete potkat osobně, svou vstupenku můžete zakoupit zde.