OHLÉDNUTÍ za 10. ročníkem

firemní kulturu netvoří přídavná jména, ale lidé

 

Jsme hrdé, že BPWCR přinesla téma rovného odměňování do ČR. Za 10 let pořádání akce, a s ní spojené mediální kampaně, se nám podařilo dokázat, že veřejnost vnímá nerovné odměňování jako důležité téma. 

30 osobností páteční konference přilákala do publika 508 hostů. Stále rosteme. 
66 mentorek mělo v sobotu 2175 registrací. V nabídce bylo celkem 125 hodin speed mentoringu

EPD je jedinou konferencí v ČR, která přináší ženský pohled na odborné otázky související s rostoucí rolí žen na trhu práce. Také v mentoringu máme 10 letou tradici a jsme rády, že jsme inspirací dalším.

Kdo jiný, když ne my, kdy jindy, když ne teď
můžeme dosáhnout významných změn v postavení žen v práci.

29.3. 2019 Konference

Už nestačí být zaměstnavatelem pro kterého zaměstnanci pouze pracují. Pracovní i osobní svět se mění a my s ním.

videozáznam

30.3. 2019 Mentoringový den

Energie, přátelská a otevřená atmosféra kulatých stolů je v sobotu vyhrazena jen ženám. Účastnice provádí 60 zkušených mentorek.

nejlepší sobota v roce

Kampaň Equal Pay

mediální kampaň za rovnost platů komunikuje téma médiím a veřejnosti díky mediálním partnerům, propojujeme veřejnost a výstupy kampaně

očima muže 

Osobnostem roku 2019 děkujeme za podporu akce

V zapojení žen jsme dosáhly řady úspěchů, není ale možné zastavit se tam, kde jsme teď. Cesta před námi je ještě dlouhá. Potenciál českých žen zdaleka není naplno využitý. Vykračujeme do druhé fáze: Jaké konkrétní kroky je potřeba udělat, aby budoucí generace platovou diskriminaci nemusela řešit?

SPEAKER, Generální ředitelka Czech News Center

Libuše Šmuclerová

SPEAKER, CEO IKEA

Mounia El Hilali Acherkouk Yakhlef

SPEAKER, CENTRAL EUROPE HR DIRECTOR MARS CZECH S.R.O.

Ewa Pachocka

SPEAKER, CFO POJIŠŤOVNY UNIQA

Lucie Urválková

SPEAKER, MAJITELKA A KREATIVNÍ ŘEDITELKA MATRAGI DESIGN s.r.o.

Blanka Matragi

SPEAKER, Riaditeľka firemných vzťahov a komunikácie pre strednú Európu Plzeňský Prazdroj

Drahomíra Mandíková

SPEAKER, SENIOR NATIONAL SALES DIRECTOR MARY KAY

Lenka Prchalová

SPEAKER, DIRECTOR INNOVATIONS AND COMMERCIAL DEVELOPMENT, PMI

Andrea Gontkovičová

SPEAKER, KREATIVNÍ ŘEDITEL TV NOVA

Alan Záruba

SPEAKER, HR ŘEDITEL MOSER A.S.

Ondřej Hlaváček

Všechny fotografie →                                                        Všechny osobnosti 2019 →

Děkujeme 12 hlavním partnerům akce, kteří reprezentovali tyto osobnosti

Děkujeme mediálním partnerům akce. Podrobná Zpráva o publicitě.

 Speed mentoring – podpora, sdílení a inspirace

V roce 2019 na akci spolupracovalo 66 žen v roli mentorky a opět připomnělo, že existují ženské vzory, které lze následovat a stínovat.

Za 10 let se nám podařilo představit vám celkem 268 mentorek, které nabídly účastnicím celkem 584 hodin mentoringu. To je 35.040 minut plných zajímavých informací, čili téměř měsíc nonstop učení se, ze zkušeností druhých.

Nejen přijímáme, také pomáháme. K mentoringovým stolům usedaly klientky i pracovnice z dalších neziskových organizací. Díky Stipendijnímu fondu jsme mohly věnovat vstupenky organizacím Women4women, Byznys pro společnost, Spiralis, Česká ženská lobby, Hospodářská komora, AVPO či ženy z MPSV pracující v projektu Rovná odměna. Vstupenky jsme také v rámci spolupráce věnovaly do soutěže Asistentka roku.

Anglicky tlumočenou konferenci a anglicky mluvící mentorky si mohly užít delegace ze sesterské organizace BPW Italia, jež čítá přes jedenáct tisíc členek a také ženy z partnerských organizací projektu OWEN Bosna a Hercegovina. V rámci projektu Flora přijelo 14 účastnic ze Španělska, Bulharska, Polska a Itálie.

Abyste se nebály použít Váš hlas. Přijďte se poradit jako již 11.384 žen před vámi!

“Inspirace je jiskra, která zažehne víru, že i my můžeme něco dokázat, změnit, vytvořit. Pak musí přijít práce a disciplína, jinak nadšení vyprchá a místo úspěchu zažijeme zklamání. Po snění je třeba udělat krok v reálném světě. I když to někdy bolí, vždycky to stojí za to. A strach? Ten máme všechny, rozpustí ho právě to, že začneme.” Mirka Čejková

Sílu posouvat věci dopředu má každý z nás. Česká otevřená kultura dovoluje říkat to, co si myslíme. Využijme toho, že máme HLAS a pojďme ho používat na to, aby se věci posouvaly. S respektem a odvahou, která je ženám vlastní.“ ředitelka firemních vztahů a komunikace Asahi Breweries Europe, Drahomíra Mandíková

Snahou organizace #BPWCR je přenést úspěšné projekty do celého roku, stejně jako podpořit naše dcery FUTURE LEADERS ve změně myšlení. Stále totiž platí, že k narovnání platových rozdílů mohou přispět ženy samy – spoluprací, sdílením informací a vzájemnou podporou.

Myslíme na velké holky, a co vy?

Staňte se i vy součástí této unikátní akce ⇒ Vaše vstupenka