napsali-o-nasvšechny aktuality

HRnews.cz: Výhody a nevýhody vedení firmy ve dvou

Jsou situace, ve kterých se upřednostňuje mužská, nebo naopak ženská logika a energie. Pracujete s tím nějak?
Jan: Dlouhodobě si uvědomuji, že ženy v managementu mají někdy jiný přístup než muži. Snaží se důkladně zvážit to, nad čím muži mávnou rukou. Mají tendenci lépe vnímat měkké faktory, které v managementu jsou. Ale myslím, že logika je jenom jedna. Často kolem sebe vidím, že asertivní a drsnější přístup je sice rychlý a efektivní, ale v určité fázi může přestat fungovat. Pak se naopak ukáže, že posunout se o krok dál, vyžaduje softovější a vnímavější přístup, než je styl buldozeru.

Klára: Cíleně s tím nepracujeme vůbec. Vnímáme se jako osobnosti. Není to logika, ale spíš intuice a přístup k věci. Moc ráda pozoruji Honzu, a kolegy z managementu, jak mají obrovský tah na bránu a jsou nekompromisní. V okamžiku, kdy já o něčem přemýšlím, a zvažuji, jestli podniknout ještě další kroky, tak oni už jsou před bránou.

Jan: Dost často to ale nám mužům (s asertivnějším přístupem) dojde a vrátíme se zpátky. Někdy horká rozhodnutí nejsou ta nejlepší.

Jak se pracuje ve dvou na pozici generálních ředitelů TV NOVA, popisují Klára Brachtlová a Jan Vlček, řečníci letošní konference Equal Pay Day 2020.
Celý rozhovor čtěte na HRnews.cz