tiskové zprávyvšechny aktuality

TZ: Online Mentoringový Maraton v plném proudu

By 10. 11. 2020 No Comments

PRAHA, 9. 11. 2020 – V sobotu 7. listopadu odstartoval historicky první ročník online Mentoringového maratonu pořádaného veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR. Celou akci odstartovala Taťána Gregor Brzobohatá.

Ta byla hostkou hlavního sobotního programu spolu s ředitelkou Nadace Krása pomoci, Michaelou Stachovou. Stovka žen společně s nimi diskutovala o aktuální situaci žen, o jejich významném podílu
na řešení krize spojené s pandemií COVID-19. Řeč byla také o tom, jaký bude návrat do „nového normálu“ a o jaké současné i historické ženské vzory se mohou ženy v této těžké době opřít.
Kromě společné diskuse jsou součástí programu také hodinové mentoringové stoly, u kterých zkušené mentorky předávají své znalosti ostatním ženám. Témata mentoringových stolů jsou
zaměřená na osobní i profesní rozvoj. . V neděli 8. listopadu byla hlavní hostkou společného panelu světoznámá umělkyně Edina Seleskovic, v pondělí se pak o své zkušenosti v rámci hlavního programu podělila Margareta Křížová, Managing Partner CEAG a lektorka a koučka Zuzana Hanáková.
Aktuálně se do hlavního programu registrovalo 752 žen a k mentoringovým stolům evidujeme 1201 registrací k 60 mentorkám. Stále se mohou připojit i další ženy, které se chtějí stát součástí této ojedinělé akce,“ říká prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná s tím, že témata, která mentorky u svých stolů řeší, jsou spojená zejména s rozvojem kariéry či podnikání žen.
Pro připojení k akci stačí zaregistrovat se a zakoupit vstupenku. Následně si na každý den akce přihlášené účastnice vyberou jeden mentoringový stůl podle svého zájmu. U jednoho stolu tak potkají mentorku a 12 dalších žen. Mentorka je provede svým tématem a mají prostor také pro sdílení svých vlastních zkušeností. Program, který na přihlášené ženy ještě čeká, je opravdu pestrý.
Mezi mentorkami, k jejichž stolům se mohou přihlášené ženy připojit, jsou například místopředsedkyně představenstva a CFO pojišťovny UNIQA Lucie Urválková, již zmíněná Margareta Křížová, dále gestorka projektu „22 % K ROVNOSTI“ Lenka Simerská nebo partnerka a koučka společnosti Virtual Lab, někdejší televizní moderátorka Mirka Čejková.

Akce je součástí kampaně Equal Pay Day. Ta již 11 let upozorňuje na stále přetrvávající vysoké rozdíly v platech mužů a žen v Česku a řeší zlepšení postavení žen ve společnosti.