všechny aktuality

Taťána Gregor Brzobohatá: Do změn v rámci udržitelného rozvoje je potřeba zapojit celou společnost

Jako zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci, influencerka, aktivistka a SDGs ambasadorka OSN se tato česká topmodelka a světová vítězka Miss World 2006 dlouhodobě zabývá tématem udržitelného rozvoje, jehož součástí je i agenda rovného postavení žen ve společnosti.

V roce 2014 byla Taťána Gregor Brzobohatá zařazena do prestižního žebříčku Forbes “30 pod 30” jako jedna z nejúspěšnějších mladých osobností naší země. 

Její vystoupení na letošním 12. ročníku konference Equal Pay Day 2021 toto “zařazení” potvrdilo. Nechte se inspirovat a motivovat ženou, která svým příkladem ukazuje, jak lze měnit prostředí, ve kterém žijeme, k lepšímu.

V rozhovoru s moderátorem Janem Maškem mimo jiné promluvila o tom:

  • Jak se vypořádat s „nálepkami“ a předsudky, které často ženy limitují v rozhodnutí využít příležitostí, které se jim nabízí 
  • Jaká témata, která jsou dnes spíše bagatelizovaná, by měla rezonovat ve veřejném prostoru silněji a hlasitěji
  • Jak je možné aktuálně řešit problematiku týkající se udržitelného rozvoje tak, aby bylo možné naplnit cíle trvale udržitelného rozvoje
  • Jak do debaty o postavení žen ve společnosti a rovných platech zapojit více žen a potažmo i mužů
  • Co by pro zlepšení situace v oblasti rovných platů a příležitostí měly udělat samy ženy
Koupit si záznam za 96 Kč

Zakoupením záznamu podpoříte aktivity BPWCR, jejichž cílem je podporovat ekonomickou nezávislost žen a postavení a vliv žen ve společnosti.

V České republice organizuje Equal Pay Day veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.

Děkujeme Vám, že podporujete kampaň za #rovnéplaty