Taťána Gregor Brzobohatá

Zakladatelka a předsedkyně SR nadace Krása Pomoci

Webové stránky

Zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci, influencerka a aktivistka, česká topmodelka, světová vítězka Miss World 2006 a SDGs ambasadorka OSN. V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku Forbes “30 pod 30” jako jedna z nejúspěšnějších mladých osobností naší země.

V roce 2008 založila Nadaci Krása pomoci. Nadace podporuje již 12 let seniory v ČR a od svého založení podpořila finančně nad 250 projektů moderních sociálních služeb a stabilně každý rok financuje 16 projektů po celé ČR, které umožňují seniorům žít důstojně v domácím prostředí. Od roku 2008 nadace Krása pomoci podpořila domácí sociální služby pro seniory částkou přesahující 46,5 mil. Kč.

Co mě v minulém roce nakoplo:

Spokojení klienti naší nadace a partneři, kteří podporují naše projekty, ve kterých vidí smysl.

Zdroje inspirace:

Kvalitní zdroje a ověřené profily. Sleduji mnoho profilů osobností, jako Amina Mohamed nebo Melinda Gates, které mě inspirují.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Větší zastoupení žen ve vedoucích a rozhodovacích pozicích a v politice. Posílit sebevědomí žen a vytvořit pro ně lepší možnosti pro skloubení role matky a profesní kariéry.

Co bych se o sobě chtěl dočíst:

Prožíváme krizi lidského rozvoje, kterou rozpoutala pandemie COVID-19, která jednoznačně ohrožuje boj za rovnost žen a mužů. Následky pandemie se začaly okamžitě projevovat v různých úrovních, od zdraví a vzdělávání, až po zátěž neplacené péče a násilí na ženách a je třeba to řešit.
Ráda bych se dočetla v médiích o této problematice a zároveň bych ráda v médiích četla o větším vděku a poděkování i uznání práce žen ze strany politiků.
Ve všech profesích, kde je převaha ženy, jako ve zdravotnictví, v sociálních profesích a ve službách nebo na úřadech práce atd. Patří jim naše velká vděčnost, protože právě na jejich bedrech leží obrovská pomoc a odvedená práce během celé coronavirové pandemie.