všechny aktuality

ANCHORS — Originální desková hra s přesahem

Rozhodla jste se přijít na Empower Day i se svou dospívající dcerou? Povzbuďte ji, aby si přišla zahrát zábavnou a zároveň edukační deskovou hru, kterou jsme společně s partnery mezinárodního projektu Anchors for the future (Kotvy pro budoucnost) vyvinuli a jejímž cílem je podpořit dívky v řízení své budoucnosti podle vlastní volby.

Říká se: V mládí se něčemu učíme a po zbytek života se to snažíme odnaučit.
Proč se tedy rovnou nenaučit to, co v dospělosti budeme nejvíce potřebovat? Co chceme, aby si naše dcery nesly do dospělosti? O co by se samy v sobě mohly opřít?

Zahrajme si hru určenou právě pro ně.
12. dubna v rámci Empower Day od 13:00 v Teens zóně.

Hrou posílíme klíčové kompetence, které jsou důležité pro naši budoucnost. Zjistíme, že každá schopnost, kterou ovládáme, má svou sílu a můžeme ji využít občas i v situacích, ve kterých bychom to nečekali.

Využít vstupenku 1+1*

*nabídka platí jen do konce února

Dle mnohých výzkumů se dívky od malička učí určitému stereotypnímu chování a jsou vystaveny specifickým očekáváním co mají dělat a jak to mají dělat. A to jak od společnosti, tak od vlastních rodičů.
Znáte to… Holka přece nenosí modrou, nehraje si s autíčkama, neučí se jak zašroubovat šroubek a později třeba vyměnit pneumatiku. Holka má být přece něžná, pěkná, hodná a poslušná, má mít dlouhé vlasy a nosit růžovou…

Ať už jde o jakýkoliv stereotyp, jež se v průběhu staletí dostal do našich myslí, tím, že jej nevědomky žijeme, plýtváme potenciálem dívek, které by mohly dosáhnout lepších výsledků v oblastech, v nichž mají nadání, ale nejsou společností vnímány jako vhodné pro ženy. Pokud si dívky mohou vědomě zvolit způsob života, pak se může zlepšit i jeho kvalita – v rovině osobní i ekonomické. A tím i kvalita života celé společnosti.

Jak to vzniklo?

Na začátku vývoje naší hry jsme si položili otázku:
Jak bychom mohli pracovat s dívkami a mladými ženami, abychom jim pomohli cítit se sebevědomě ve svých volbách, aby si vybudovaly svůj vlastní způsob života a byly na něj hrdé?

Nestanovili jsme si úplně jednoduchý cíl, co myslíte? 🙂 I tak jsme se ale dali do práce a pomocí metody Design Thinking jsme v několika dlouhých měsících, plných testování, změn a dalšího testování, společně vytvořili hru, která na naši otázku odpovídá.

Pojďte s námi hrát!

Máte kolem sebe mladé ženy a dívky, které by potřebovaly podpořit a rády se učí hrou? Teď máte možnost jim darovat pozvánku, která je povzbudí do dalších dnů a možná i mnohem dál.

Ke vstupu na akci se svou dcerou využijte speciální nabídky vstupenky 1+1 na Empower Day, díky němu máte druhou vstupenku zdarma 🤩

Registrovat ke stolu se budete moci od 6. března v aplikaci Eventee.

Těšíme se na vás