12. dubna 2024 | Clarion Congress Hotel Prague

V dnešní době plné výzev a neustálých změn je více než kdy jindy důležité najít společnou řeč s našimi dospívajícími.
Teens zóna je místo, které bylo vytvořeno s myšlenkou na posílení vazeb mezi rodiči a teenagery a podporu jejich vzájemného porozumění pod vedením zkušených lektorů.

Program

8:30 – 9:30: Registrace v rámci Equal Pay Day

Prostor pro neformální networking u kávy. Do Teens zóny budou mít přístup všichni návštěvníci Equal Pay Day se vstupenkami na pátek 12. dubna 2024.

10:00 – 11:00: Jak nevychovat oběť ani agresora s Jakubem Otipkou

Pro svoje děti chceme jen to nejlepší, pokud možno kdykoliv a kdekoliv pocit bezpečí, který se jim snažíme vytvářet doma. Co naučit své dítě než vyrazí poprvé do školy, na kroužek nebo ven bez doprovodu dospělého? Jakým výzvám děti dnes čelí a co je v blízké budoucnosti čeká? Jak vypadají nejčastější problémy, do kterých se děti dostávají? Co by děti měly znát, aby tyto situace zvládli bezpečně vyřešit? Jak poznat, že se Vašemu dítěti něco děje? Jak budovat zdravé sebevědomí?

Na tyto otázky se zaměří Jakub Otipka během přednášky „Jak nevychovat oběť ani agresora„. Přednáška vychází z dlouholeté práce s dětmi a je koncipována tak, aby pro vás byl maximálně užitečná a praktická. Součástí přednášky bude i prostor pro případné dotazy, kterým budeme věnovat posledních 15 minut.

13:00 – 14:00: Originální desková hra s přesahem

  • Zahrajeme si hru určenou pro mládež ve věku 13 – 21 let. Hrou posílíme klíčové kompetence, které jsou důležité pro naši budoucnost.
  • Zjistíme, že každá schopnost, kterou vládneme, má svou sílu a můžeme ji použít i v situacích, kde by nám zdánlivě byla na nic.
  • Hru ANCHORS jsme vytvořili v rámci mezinárodního projektu Anchors for the future se záměrem trénovat rozhodování, učit se kritickému myšlení a budovat sebevědomí dnešní mládeži.

15:00 – 16:30: Sebeobrana pro všechny s Ladou Jirkalovou 

  • Přijďte si vyzkoušet základy Sebeobrany pro všechny na základě ověřeného konceptu tzv. Empowerment Self Defense.
  • Jak můžeme posílit vlastní bezpečí pomocí 5 principů – Mysli, Zakřič, Utíkej, Bojuj a Sdílej?
  • Jak se sebeobranou souvisí intuice, komunikace nebo vztahy s přáteli?
  • A jaké jsou nejčastější mýty?
  • Těší se na Vás spoluzakladatelka projektu Sebeobrana pro všechny, ESD Czechia, Lada Jirkalová
Koupit vstupenku na Empower Day

Do Teens zóny budou mít přístup všichni návštěvníci Equal Pay Day se vstupenkami na pátek 12. dubna 2024.

Kdo se na vás v Teens zóně těší

Jakub Otipka

ředitel České Krav Maga Asociace

10:00 - 11:00 Jak nevychovat oběť ani agresora

Jakub Otipka patří k předním světovým expertům z oblasti osobní a profesní bezpečnosti. Jako dospívající byl Jakub brutálně napaden pravicovými extremisty a následně zařazen do programu ochrany svědků, což určilo jeho další životní směřování. Po tomto incidentu se rozhodl, že nechce dále žít ve strachu a začal s tréninkem různých bojových sportů a umění.
V současné době působí Jakub jako ředitel České Krav Maga Asociace, největší české sebeobranné organizace, a současně má na starosti rozvoj sebeobranného systému KM v rámci celého světa. Během jeho kariéry prošlo jeho kurzy více než 30 tisíc klientů, připravil více než 200 profesionálních instruktorů a spolupracoval s řadou vládních i soukromých organizací u nás i v zahraničí.
Mimo těchto komerčních aktivit věnuje Jakub také relativně dost prostoru a času práci s nejohroženějšími skupinami obyvatel. Stojí mj. za charitativními projekty Nenechte si ubližovat, který se věnuje zvyšování úrovně bezpečnosti žen a dětí, Bezpečí pro seniory a několika dalšími.

Štěpánka Gabriella Zámečníková

umělkyně na content i práci s mládeží

13:00 - 14:00 Edukativní hra Anchors

Hrou vás provede zkušená lektorka Štěpánka Gabriella Zámečníková, která vystudovala na Divadelní fakultě AMU magisterský obor Dramatická výchova a dlouhodobě se věnuje práci s mládeží se zaměřením na osobní rozvoj.

Lada Jirkalová

Co-founder ESD Czechia

15:00 - 16:30 Sebeobrana pro všechny

Přijďte si vyzkoušet základy Sebeobrany pro všechny na základě ověřeného konceptu tzv. Empowerment Self Defense.

Jak můžeme posílit vlastní bezpečí pomocí 5 principů - Mysli, Zakřič, Utíkej, Bojuj a Sdílej?

Jak se sebeobranou souvisí intuice, komunikace nebo vztahy s přáteli?

A jaké jsou nejčastější mýty?

Těší se na Vás spoluzakladatelka projektu Sebeobrana pro všechny, ESD Czechia, Lada Jirkalová.