mentoringvšechny aktuality

5 důvodů, proč nám roušky radost z akce nezkazí

By 15. 9. 2020 No Comments

Pořádání akcí v roce 2020 je tak trochu jako hazardní hráčství. Nevíte dne ani hodiny, kdy se nad vámi stáhnou koronavirová mračna a místo radosti ze spokojených účastnic a účastníků vám zbydou jen oči pro pláč. Jedna jistota se ale vyrýsovala poměrně jistě. Pokud se vám podaří akci uspořádat, pravděpodobně se nevyhnete povinnosti nošení roušek. 

My pořadatelé musíme zachovat pozitivně laděnou hlavu a ještě přesvědčit ostatní, že nosit roušky je vlastně skvělé. Tak si pojďme říct proč. 

1. Špatná paměť? Na vině je rouška

„Ahoj Petro,“ vysloví neznámá tvář nadšeně vaše jméno. A ty jsi kdo? Napadne vás s tichou výčitkou. Klasická nepříjemná situace má teď snadné řešení. „Já v těch rouškách nikoho nepoznávám,“ opáčíte a katastrofa je zažehnána. Nikdo teď nemá špatnou paměť, protože za všechno mohou roušky 😉

2. „Cherry Berry“ nebo „Apricot Coral“? Je to jedno

Od nosu dolů vás teď nikdo neuvidí, nemusíte se proto trápit s tím, jakou rtěnku nebo tvářenku zvolíte. Jen škoda, že většina vrásek se objevuje kolem očí a na čele :-O

3. Koronavirus má dveře přivřené, stejně jako chřipka nebo obyčejná rýma

Špatně se v nich dýchá, oslnivé také příliš nejsou, ale jistou dávku účinnosti jim upřít nelze. Pokud se zákeřným virům a bakteriím podaří na akci nepozorovaně proklouznout, je velká šance, že na vás si nepřijdou. 

4. Neladí vám kabelka? Slaďte roušku

Sladit oblečení s doplňky je někdy řehole, roušky ale značně rozšiřují naše možnosti. Když vám bude ladit rouška s oblečením, nikdo si už nevšimne, že boty až tak nesedí. A pořídit novou roušku je snadnější a ekonomičtější než výprava za novou obuví. A připomínáme, že naše barva je červená 🙂

5. Bude soutěž a pro někoho odměna

Víme, že přes všechny krásné stránky, které se nám podařilo z roušek vykřesat, pro nás bude akce se zakrytými tvářemi nová a možná i trochu složitá. A tak si ji zpříjemníme. Pokud se opravdu sejdeme v listopadu v rouškách, vyhlásíme nositelky nejhezčích roušek, které odměníme. 

Ano, je nám jasné, že i tak není snadné roušky milovat, ale hledat jejich špatné stránky umí každý. Dovedete ale vymyslet ještě nějakou dobrou?