napsali-o-nas

Píše o nás Praha 4 online

Ženy v Česku dnes dorovnávají rozdíl v platech, který u nás v roce 2016 činil 21,8 %. V souladu s touto statistikou tak musejí ženy pracovat o více než dva a půl měsíce déle než muži, aby dosáhly stejné úrovně v odměňování. Rozdíl mezi platy žen a mužů se v České republice dlouhodobě patří k nejvyšším v Evropské unii.

kulate_stoly_0

Této problematice se dlouhodobě věnuje nezisková organizace Business & Professional Women CR, která mimo jiné své aktivity letos pořádá již 9. ročník akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ. V minulých letech se konference a následného mentoringového dne zúčastnily tisíce žen a zájem každým rokem roste.

„Věřím, že právě akce, jako je ta, kterou organizujeme, pomáhají ženám, aby si uvědomily a rozvinuly svůj potenciál a schopnosti, ale také, že jim pomohou v tom, aby se naučily říkat si o odpovídající odměnu za svou práci. Naše akce se odlišuje především tím, že není pouze diskusní platformou, ale díky unikátnímu konceptu speed mentoringu, ženy sdílejí zkušenosti a dostává se jim mnoha účinných rad od zkušených manažerek a podnikatelek. Jsme také hrdé na to, že se konference účastní i muži, protože je vnímáme jako nedílnou součást vzájemného dialogu,“ vysvětluje prezidentka Business & Professional Women CR, Lenka Šťastná.

Konference se letos koná v pátek 13. dubna a mentoringový den pak v sobotu 14. dubna, v Clarion Congress Hotel Prague.

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži. Akce podporuje ženy na všech profesních úrovních, pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál, napomáhá růstu jejich ekonomické nezávislosti a posiluje jejich sebedůvěru, a to vše formou mentoringu, vzdělávání a networkingu.

Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ mimo jiné boří mýty o ženské rivalitě a neochotě podělit se o své zkušenosti. Dokazuje to i na 60 mentorek, žen, které obstály v tvrdé konkurenci a z nichž řada stojí na samé špici svých oborů. Tyto ženy bez nároku na honorář poskytují svůj čas a znalosti a ztotožňují se tak s myšlenkou podpory žen.

Více informací o akci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ získáte na www.mentorky.cz

praha