napsali-o-nas

Opravdu je Equal Pay Day pro každou ženu?

Každý rok z Equal Pay Day odcházejí stovky nabuzených žen rozhodnutých změnit svět. Tak silná je atmosféra největší ženské mentoringové akce v České republice. Některé účastnice přiznávají, že s účastí nejprve váhaly, ale ohlasy po akci jsou plné nadšení. Jakmile se jednou žena rozhodne, že jde, zpravidla nelituje. Jak to na Equal Pay Day chodí, dovedou nejlépe popsat právě účastnice. Přinášíme hodnocení klientek neziskové organizace WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., která podporuje ženy, jež se dostaly do nepříznivé životní situace, ale přistupují aktivně k jejímu řešení.

epd

Povzbuzující, vřelé, nepopsatelné…

„Inspirativní a povzbuzující bylo především posezení u kulatého stolu s nesmírně zajímavými ženami, které byly naprosto otevřené,“ říká jedna z účastnic. Mezi mentorkami najdete zdatné podnikatelky, vysoce postavené manažerky i mediálně známe tváře. Jakmile s nimi ale zasednete k jednomu stolu, jste na stejné vlně. Prozrazují své obavy, neúspěchy i návody na úspěch.

Mentorky letošního ročníku

Kromě mentorky s vámi sedí u stolu i další jedinečné ženy, které sdílejí své životní zkušenosti. „Ať už padla u stolu jakákoliv otázka, byla vždy zodpovězena buď se strany mentorky nebo i za pomoci dalších spolusedících. U stolu se proto vyplatí poslouchat, ale i mluvit,“ říká další z klientek W4W.

Jak vypadá mentoring na Equal Pay Day?

Atmosféra Equal Pay Day se slovy velmi těžce popisuje i v okamžicích, kdy vás zrovna políbila múza, přesto jsme se na ni účastnic zeptali. „Byla velmi přátelská, vřelá, komunikativní, optimistická, nabitá pozitivní energií a chutí něco změnit,“ popsala ji jedna z nich. „Atmosféra ohromné energie žen na jednom místě,“ dodala druhá.

Když nevíte kudy kam, zkuste hledat novou cestu

Equal Pay Day občas zasáhne i ženu ve zlomových okamžicích. „Jedna klientka se nám svěřila, že jelikož týden před akcí dostala ukončení pracovní smlouvy ve zkušební lhůtě, byla na dně a vyčerpaná, otrávená ze všeho, co se kolem ní děje. Díky mentoringu ale otevřela oči, srovnala si věci a uvědomila si, jakou cestou se má vydat,“ prozradila nám Renata Ouředníková, projektový a provozní ředitel W4W a nezapomněla ani na hodnocení: „My jako ženy jsme skromné a dokud něco neumíme nebo nevíme alespoň na 150 %, nic neuděláme. Oceňuji proto tento skvělý program, protože otevírá oči a tím i další možnosti, které nás posouvají vpřed. Ukazuje nám, že i celebrity nebo top manažerky jsou v reálném životě ženy jako každá z nás.“

Účastnic z řad klientek W4W jsme se na závěr zeptali, co by poradily ženě, která zatím s účastí váhá. Jednomyslně se shodly, že účast doporučují. „Řekla bych jí, ať neváhá a jde, protože čas, který tam stráví, se jí mnohonásobně vrátí v energii a naději, kterou zde načerpá,“ řekla jedna z nich a my k tomu nemáme co dodat a děkujeme. Protože to je to nejlepší doporučení.

Na shledanou v dubnu!

Veronika Kubrichtová pro Equal Pay Day 2018

gastrohotel