napsali-o-nas

Managerka.cz, náš podporovatel, o akci ŽENY SOBĚ

Více než dvě desítky vystupujících, přes 300 účastníků páteční konference Ženy sobě, 57 mentorek a

 

2027 registrací na sobotní speed mentoring.

To jsou čísla 7. ročníku akce Equal Pay Day – Ženy sobě, která poukazuje na rozdíl v platech mezi muži a ženami.

Rozdíl v České republice činí 22%, což nás řadí na jedno z posledních míst v Evropské unii!

„Máme radost, že rok od roku roste zájem žen nejen z velkých firem, ale i podnikatelek o osobní rozvoj. Konferenci jsme dokonce pro obrovský zájem musely přesouvat do většího sálu. Nejde nám o účastnické rekordy, ale o to, že můžeme pro ženy vytvořit inspirativní a spolupracující prostředí a třeba je i motivovat k nějaké změně,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women.

„Velkou překážkou pro úspěch v práci je často náš vlastní strach,“ upozorňuje HR ředitelka TV Nova Radmila Pinkavová Jirkovská, která byla panelistkou konference i mentorkou akce. „K novým výzvám je potřeba přistupovat otevřeně s tím, že se chci něco naučit. Ženy by k sobě ale neměly být tolik kritické a také by měly mít jasně definovanou vlastní vizi,“ doplňuje Radmila Jirkovská, podle které jsou právě sdílení zkušeností a inspirace hlavními hodnotami akce Equal Pay Day – Ženy sobě.

„Tyto dva dny jsem si maximálně užila. Je to skvělá akce, která opravdu pomůže všem ženám, ať už nabýt sebevědomí nebo získat velké zkušenosti, které mohou zúročit ve svém soukromém i pracovním životě. Moc si vážím toho, že jsem mohla být jednou z mentorek,“ říká HR ředitelka DHL, Gabriela Kahounová.

Speciálním hostem konference byla Simona Stašová. Význam této akce podle ní spočívá hlavně  v tom, že dodává ženám odvahu, které mají  pořád ještě méně než muži. „Všechno, co dělám, dělám tak, jako by to bylo poprvé a naposledy. Je strašně důležité mít kuráž a nebát se jít za svým cílem.“ Vzkázala účastnicím akce jedna z nejúspěšnějších českých hereček.

Celý článek čtěte zde.