napsali-o-nas

bety.cz: Práce, nebo rodina. Která další témata řeší ženy nejčastěji?

Během minut strávených u kulatého stolu vybrané mentorky na Equal Pay Day – Ženy sobě v ideálním případě načerpáte informace, které byste jinak hodiny studovala nebo měsíce žila. Vyslechnete si příběhy úspěchu i neúspěchu, nahlédnete do soukromí zdatných podnikatelek i manažerek a dozvíte se, jaké překážky je provázely při cestě vzhůru.

epd

Můžete se ptát, sdílet vlastní zkušenosti nebo jen poslouchat. Ani se nenadějete a ozve se závěrečná hudba, která ohlašuje přestávku. Tahle hodina vám uteče rychleji než ostatní.

Co konkrétně se u kulatých stolů na Equal Pay Day  Ženy sobě řeší? Máme pro vás přehled nejoblíbenějších témat.

Práce milovaná i nenáviděná

Během Mentoring Day se podělí o své zkušenosti u kulatých stolů 60 žen profesionálek. Hodinové workshopy nabídnou vzdělávání, inspiraci a silné příběhy. I to je konference Equal Pay Day.

V práci trávíme hodiny a hodiny, není proto divu, že se o ní hovoří i na EPD. Mluví se o tom, jak získat práci snů, proč je důležité nebát se a jak těžké je udělat první krok. Potkáte ženy, které září štěstím, když vyprávějí o své práci, i ženy, které by o své práci raději nemluvily. Častým tématem je i cesta za novou prací. A aby toho nebylo málo, domlouvají se na EPD i nové pracovní příležitosti.

Práce, práce, rodina?

Každá žena, které do života vstoupily děti, někdy narazila na střet své role mateřské s rolí pracovní. Úspěšné ženy vám prozradí, jak se popraly s omezeným časem, kolik času tráví se svou rodinou a jak jejich společné chvilky vypadají. Co žena, to jiný pohled na rozdělení času mezi práci a rodinu, ale určitě se vyplatí zjistit, jak to funguje či nefunguje jinde.

Strašák jménem neúspěch

Na EPD jsou ženy velmi upřímné, proto dříve nebo později narazíte i na téma neúspěchu. To pak žasnete, jak užitečný umí být a nechce se vám ani věřit, že ho nemáte ráda. Každá žena radši prožívá své minuty slávy, ale kdo se nedokáže vyrovnat s neúspěchem, zpravidla se na vrchol nevyškrábe. I ženy, které obdivujete a připadají vám skoro neporazitelné, si protrpěly okamžiky nezdaru, beznaděje a chuti se na všechno vykašlat. Jen se nenechaly odradit.

Tohle funguje mně

Zajímá-li vás konkrétní činnost nebo profese, můžete vybírat i z témat specializovaných a poslechnout si mentorku, jejíž odborné znalosti vás obohatí. Velmi aktuální je například problematika GDPR, která už vystrašila nejednu podnikatelku. I jí se budeme věnovat.

Sebevědomí

Žena je tvor neuvěřitelných schopností a dovedností, ale někdy se nechá srazit na kolena sama sebou. V hlavě běží věty typu:„To nezvládnu, tohle není pro mě, kéž bych to dokázala.“ Zbytečně, ale jak to hlavě vysvětlit? O sebevědomí se na EPD mluví hodně, a dokonce vám s největší pravděpodobností i trochu povyroste.

Pojďme se bavit o penězích

Equal Pay Day upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži a bez peněz by tady nebyl. O penězích zároveň ženy často nedovedou mluvit, zvlášť když si o ně mají říct. Na EPD o se o nich hovořit bude a dozvíte se, jak získat za svou práci adekvátní odměnu.

Autorka: Veronika Kubrichtová

Zdroj: www.bety.cz