všechny aktuality

Známe 4. vítězku soutěže od Baby Office o vstupenky na sobotní mentoring EPD

Příběh Veroniky P. za který vyhrává vstupenku na sobotní mentoring.

Veroniko, moc gratulujeme a těšíme se naviděnou :-).

Jaká je moje motivace a vlastně očekávám od Equal Pay Day mentoringu?

Equal Pay Day jsem zatím nikdy nenavštívila, ale chtěla bych to tento rok napravit. Prostě to vždy nějak nevyšlo. Tentokrát se nejede ani na hory, ani nejsem po porodu. A tak věřím, že to teď určitě vyjde! Tato konference má v ČR už několikaletou tradici a právě proto si myslím, že se zde mohu seznámit se zajímavými ženami, které mě mohou inspirovat.

Několik let se zajímám o problematiku rovných příležitostí, slaďování pracovního a rodinného života a genderových nerovností. Vlastně nejde pouze o to, že se o téma zajímám, ale tato problematika se mě dotýká každý den. Chtěla bych ale něco víc než diskuze se svými známými. A právě mentoring je dobrá cesta, jak se setkat se zajímavými lidmi a mít možnost vyslechnout si jejich příběhy, motivace a dozvědět se o překážkách, které museli překonat. Člověk má najednou pocit, že v tom vlastně není sám a k tomu se dozví ještě mnoho nového. Mám také pár svých snů a chtěla bych se k nim návštěvou mentoringu posunout o trochu blíž. Jelikož si myslím, a párkrát se mi to i potvrdilo, že předávání zkušeností a vzájemné propojování, je jedna z nejpřínosnějších metod a cest, jak se osobně rozvíjet a směřovat správným směrem.

Tedy, odpovědí na otázku „Jaká je moje motivace k účasti na mentoringu?“: je především se seznámit s novými lidmi, vyslechnout si jejich příběhy a názory. Také bych touto cestou ráda získala možné kontakty na pracovní spolupráci, další vzdělávání nebo jen tak ze sympatie. Chtěla bych získat i nějaké inspirace, kterých zde bude určitě mnoho.

Odpověď na druhou otázku „Jaká jsou má očekávání?“: věřím, že na mentoringu bude příjemná atmosféra a bude po celou dobu panovat dobrá nálada. Od Equal Pay Day mentoringu očekávám profesionální přístup, jelikož má tato konference dlouholetou tradici. Dále pak inspirativní, motivující vedení diskuzí zúčastněných mentorek. Především bych ale chtěla získat novou zkušenost, která mě posune dál a pozitivně namotivuje do budoucna.

Věřím, že to bude příjemně a přínosně strávený den. Program Equal Pay Day a příběhy jednotlivých mentorek tomu napovídají. Určitě je z čeho vybírat. Je tu také zajištěný dětský koutek a tak nemusím řešit hlídání pro svoji nejmladší dceru, což je pro mě opravdu velká pomoc.

Více informací získáte na old.equalpayday.cz