napsali-o-nas

RED BAG zve na EQUAL PAY DAY 2016

Equal pay day je akce s podtitulem Ženy sobě, kterou pořádá BPW. Organizace BPW se zaměřuje na rozvoj žen, jejich sebevědomí, pomáhá adaptovat ženy na mateřské zpět do pracovního procesu a celkově jim dodává sebevědomí všude tam, kde chybí a je podmíněno. Sdružuje ženy všech věkových kategorií, které se rozvijí, vzdělávají a spolupracují. Vítány jsou ženy na mateřské, studentky, nezaměstnané ženy, kterým klub BPW pomáhá při adaptaci na různé životní události. Významně také podporuje myšlenku platové rovnosti.

Díky myšlence rovnosti vznikla akce, která nemá v republice obdoby, ve světě je však již tradiční a velice oblíbená. Jedná se o konferenci Equal pay day, která již sedmým rokem vzbuzuje diskuzi na poli rovnosti platů v ČR. Plat žen je zhruba o 22% nižší než plat mužů na stejné pozici.

Konference je určená pro ženy z vysokého managamentu, majitelky firem, odbornicím a odborníkům a všem aktivním ženám a moderním mužům. Dvoudenní zážitková konference se stává nejen mezi ženami velice oblíbenou, ale postupně se přidávají i muži, kteří podporují své ženy na cestě za úspěchem. Každý rok se k této myšlence rovnosti přidávají i další firmy, které společně mění diskurz vnímání platové rovnosti. Cílem konference je zaktivizovat ženy a muže, konat společně a rozvíjet se. Přidejte se i Vy….

Celý článek čtěte zde.