tiskové zprávy

NEJVĚTŠÍ AKCE PRO ŽENY V ČESKÉ REPUBLICE SE BLÍŽÍ

Již příští týden, 17. a 18. dubna, proběhne v Clarion Congress Hotel Prague 6. ročník konference úspěšných žen – Ženy sobě. Jedná se o největší setkání tohoto typu v České republice, které si klade za cíl přispět ke snížení rozdílu mezi platy obou pohlaví. Ženy berou na stejných pozicích o 21% méně než muži, což reálně znamená, že musí pracovat více než dva a půl měsíce navíc, aby tento rozdíl dohnaly.

V dnešní době musí ženy zastoupit ženskou (a často i mužskou) roli s plným nasazením. Očekává se od nich, že budou stále plné energie, oplývat úsměvy, budou skvělé matky a budovat si kariéru. Očekává se to stejné i od mužů? A pokud ano, děje se to za stejných podmínek? Proto na podporu žen pořádá nezisková organizace Business & Professional Women tuto akci, na které se můžete nechat inspirovat silnými životními i profesními příběhy, osobitými setkáními, praktickými radami a využít vzájemné podpory od úspěšných žen českého byznysu (mentorek), které akci podporují.

Česká republika je v Evropě na posledních příčkách v rovnosti platů, a proto se tento problém týká i nás. „Když jsme v roce 2010 pořádaly první ročník této akce, byl rozdíl v platech mezi muži a ženami 26,2%. Za necelých 6 let tedy klesl o 5 %. Naším cílem je, aby se tento rozdíl stále zmenšoval, a aby se vyrovnaly podmínky pro vstup žen do rozhodovacích pozic,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women.

Konference chce vyvolat celospolečenskou diskusi a upozornit na fenomény, které vedou k rozdílům v odměňování a pozitivně motivovat ženy k jejich dalšímu profesnímu i osobnímu rozvoji. Boří mýty o neexistenci úspěšných žen, o jejich rivalitě a neochotě předávat své zkušenosti a postřehy, představuje nové ženské vzory. U kulatých stolů bude své zkušenosti předávat více než 50 žen, které obstály v tvrdé konkurenci trhu práce a staly se špičkami svých oborů. Ty bez nároku na honorář poskytly svůj čas a znalosti a ztotožnily se tak s myšlenkou podpory žen.

Na akci, která je letos poprvé dvoudenní, se bude diskutovat nad otázkami jak sladit kariéru s rodinou, čím zaujmout vytouženého zaměstnavatele, jak si zvýšit sebevědomí, jak lépe vyjednávat apod. Konference přinese cenné informace nejen všem ženám, které chtějí postupovat ve své kariéře, seberealizovat se a umět své schopnosti a znalosti opravdu zúročit, ale je určena také pro management, vlastníky firem, HR odborníky, CSR odborníky, aktivní ženy v kariéře a profesionálky.

Na konferenci úspěšných žen se setkáte například s Věrou Jourovou, českou političkou, podnikatelkou a právničkou, která od listopadu 2014 působí jako Komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi. Dozvíme se ale například i inspirující příběh Shigeri Takamatsu, marketingové ředitelky v Cartieru, i to, jak tato světově úspěšná manažerka vyřešila známé dilema rodina a kariéra. Mezi mentorkami se objeví takové osobnosti, jako Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace pro Českou a Slovenskou republiku v Plzeňském Prazdroji, Veronika Brázdilová, generální ředitelka XEROX Czech Republic, Monika Fenyková, generální ředitelka Yventech, Lenka Hejduková, partnerka Havel a Holásek, ale i ženy známé z TV obrazovek, jako Markéta Fialová nebo Mirka Čejková a mnohé další.

„Příběhy žen v kontextu jejich životních zkušeností a současné kariéry je to, co bychom chtěly nabídnout především. Chceme propojit ženy dohromady. Ty, které už určitou cestu ve svém životě prošly, mohou usnadnit život svým následovnicím. A na to se zaměřuje jak konference, tak hlavně druhý den, který je věnován mentoringu,“ dodává Lenka Šťastná.

Konference Ženy sobě i letos podporuje charitativní organizaci. Pro letošní rok se jedná o nadační fond Qiido, který se zaměřuje na vzdělání mimořádně intelektově nadaných dětí.

Přijďte si s námi užít dva dny plné ženské energie.

Další informace se dozvíte na old.equalpayday.cz nebo https://www.facebook.com/equal.pay.day.czech