napsali-o-nasvšechny aktuality

Náš hlavní mediální partner TV Nova o akci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ

Doma.cz: 3 důvody, proč jsou ženy bez peněz

Statistiky ukazují, že v oblasti finanční nezávislosti máme my ženy stále co dohánět. Proč se bojíme investovat nebo si říci o zvýšení platu? Je to jen proto, že máme rády „své jisté“ nebo je snad pravda, že na peníze nemají ženy „buňky“?

Pozvali jsme k diskuzi na toto téma 30 hostů – žen a mužů, kteří v pátek 13. 4. 2018 rozvinou nové myšlenky a zkušenosti v Clarion Congress Hotelu Prague.

Nejlepší ochranou a zárukou svobody pro ženu jsou její vlastní peníze. Finanční nezávislost patří k důležitým oblastem, o kterou by každá žena měla usilovat. Díky ní totiž můžete prožívat vztahy beze strachu, vychovávat děti dle svého, dělat takovou práci, která vás baví, a v neposlední řadě si můžete dovolit vše, po čem toužíte, aniž byste se musela někoho ptát.

zeny z novy


Kolik peněz potřebuji, o kolik si mám říct a proč?

Dnešní ženy jsou emancipované, informované, zvládají deset věcí najednou… Proč tedy přesto mnohé zůstávají v nefunkčních manželstvích? Často jen kvůli finanční závislosti na svém partnerovi! Ať už jste nebo nejste zastánkyně rovnoprávnosti žen, podívejte se na výsledky společnosti National Center for Woman and Retirement Research:

– 47 % žen ve věku nad 50 let je bez partnera a jsou tedy finančně zodpovědné samy za sebe
– každé druhé manželství končí rozvodem a během prvního roku po rozvodu, klesne životní úroveň ženy o 73 %
– ze starších lidí žijících v chudobě jsou 3 ze 4 právě ženy
– 7 z 10 žen projde v určité době svého života osobní finanční krizí
– o svých penězích a finančních plánech nemá přehled 79 % žen
– a pouze 20 % žen bude v důchodu zabezpečeno

Equal Pay Day
(Foto: oficiální zdroj)

Jak postavit finanční “trojnožku”?

Tyto statistiky by nám měly otevřít oči! Přesto, že jsou dnes ženy pokrokové a snaží se být rovnocenné s muži, finanční inteligence a strategické uvažování o vlastním zabezpečení jim ještě schází.

Můžeme si za to i samy, když…

1. Necháváme finance na mužích

Je pohodlnější přenechat roli živitele rodiny partnerovi. Ženám většinou stačí bankovní karta a přístup ke společnému účtu. Jenže životní cesty jsou nevyzpytatelné a vše se může rázem otočit o 180 stupňů.

2. Věříme, že peníze jsou složité

Kolik žen je dnes pracuje s pojmy jako jsou obligace, aktiva, akcie nebo rozpočty? Raději sázíme na jistotu a bojíme se s penězi hýbat. Myslíme si, že akciový trh nebo nemovitosti jsou hrou vysokých byznysmenů. A kvůli tomu se ani nesnažíme do světa financí proniknout.

3. Jsme tak vychované a bojíme se změny

Equal Pay Day

(Foto: oficiální zdroj)

Pracovní etapy v životě ženy a osobní realizace.

Vraťte se zpět do svého dětství a vzpomeňte si, co jste slýchala o penězích? Jak řešili peníze vaši rodiče? Byla zde společná kasa, důvěra a dostatek peněz? Nebo vaše máma stále chtěla peníze a otec říkal, že má kapsu prázdnou? Vaše finanční chování do značné míry závisí na tom, co jste viděla a slyšela jako malá. U žen je to ve většině případů model, kdy muž drží kasu a žena prosí o peníze, a přitom často na běžné věci jako jsou boty pro děti a podobně.

Přitom statistické výsledky ukazují, že pustí-li se ženy do kariéry nebo podnikání, jsou úspěšnější a mívají lepší výsledky než muži.

Jak jste na tom vy? Pracujete na tom, abyste byla soběstačná nebo čekáte, kdo vám co dá?

Pokud ano, nesmíte chybět na dvoudenní akci Equal Pay Day, která se koná v Praze již 13. a 14. dubna 2018. Bára Nesvadbová, Chantal Poullain, Margareta Křížová, Lucie Urválková. V sobotu můžete usednout ke kulatým stolům a diskutovat s 60 úspěšnými ženami na úžasná témata. Registrujte se online.

Olga Strnadová, Equal Pay Day 2018

www.olgastrnadova.cz


2123058

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.doma.nova.cz