všechny aktuality

Konferenci zahájí vrchní státní zástupkyně a kanadská velvyslankyně

Velice nás těší, že na letošní 9. ročník konference Eqyal Pay Day, přijala pozvání vrchní státní záskupkyně paní JUDr. Lenka Bradáčová Ph. D.   Společně s kanadskou velvyslankyní Barbrou C. Richardson zahájí program páteční konference.

JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D. je absolventkou Právnické fakulty UK v Praze. Právnickou kariéru započala čekatelskou praxí u Okresního státního zastupitelství v Litoměřicích, kam byla v roce 2001 jmenována státní zástupkyní. O dva roky později ji ministr spravedlnosti jmenoval náměstkyní Krajského státního zástupce v Ústí na Labem. V roce 2006 působila coby stážistka na Ministerstvu spravedlnosti v pozici poradkyně ministra pro trestní právo. V roce 2012 byla jmenována Vrchní státní zástupkyní v Praze. V letech 2008-2013 stála v čele Unie státních zástupců. Za zásluhy o Unii byla v roce 2014 oceněna zvolením čestnou prezidentkou Unie. Je členkou rekodifikační komise pro trestní právo procesní a členkou Rady pro mediaci a probaci. Absolvovala množství zahraničních stáží a pravidelně se věnuje přednáškové činnosti.

Barbara C. Richardson  začala v roce 1988 působit na Ministerstvu zahraničních věcí a mezinárodního obchodu. Působila v pozici politické radové a zástupkyně velvyslance v Keni (s akreditací pro Ugandu, Burundi, Rwandu, Somálsko a Eritreu) a zástupkyně stálého představitele Kanady při Programu OSN pro životní prostředí  (UNEP) a Programu OSN pro lidská sídla (UN-Habitat). Dále byla vysokou komisařkou (velvyslankyní) Kanady v Bangladéši (2005 – 2008), velvyslankyní v Zimbabwe a Angole a vysokou komisařkou v Botswaně. Po návratu do Kanady v roce 2011 působila postupně jako generální ředitelka pro konzulární činnost, generální ředitelka pro provoz zastupitelských úřadů a vztahy s klienty a generální inspektorka Ministerstva globálních záležitostí Kanady. Velvyslankyní Kanady v České republice byla jmenována v říjnu 2016.

Nenechte si ujít příležitost setkat se s těmito a mnoha dalšími vyjímečnými ženami. Do konce února pořídíte vstupenku v předprodeji za výhodnější cenu.

vstupenka equal pay day 2018