napsali-o-nas

Joy zve na akci ŽENY SOBĚ

Hledáte vlastní směr i motivaci k velkým krokům? Máme pro vás inspiraci.

Kariéra, osobní rozvoj, velká porce inspirace a motivace, často skloňovaná témata, které nás v posledních pár letech zajímají víc, než kdy dřív. Chceme mít dokonalou postavu jako Beyoncé, žít zdravě jako Kayla Itsines, a bojovat za dobrou věc jakoEmma Watson. Ve snaze zvládat všechno nás ale občas přepadne pocit, že nestojíme za nic. Tak schválně, kolikrát v životě, jste samy na sebe koukaly do zrcadla a říkaly jste si, že byste chtěly být jako někdo? My asi tisíckrát, a i když netrpíme nekonečnými výčitkami, kdo by se nechtěl proměnit v dokonale pohádkovou princeznu.

Kouzla bohužel neexistují, ale inspirovat se a změnit svůj život ve všech ohledech k lepšímu nemusí být až zas tak složité. A dokonce za to můžete získat i víc peněz.Celospolečenská diskuze o rozdílech v platech mezi muži a ženami může začít.

„V ČR stále pokulháváme ve flexibilních formách zaměstnávání, jako jsou kratší úvazky, možnost práce z domova, volitelný počátek a konec směny. (Nemluvě o tom, že tam kde jsou, je zaměstnavatelé často zneužívají.) To v kombinaci s nedostatkem školek a dalších zařízení znemožňuje matkám s malými dětmi svobodnou volbu životní dráhy, tedy např. zda chtějí být s dítětem ještě doma, nebo se již vrátit do zaměstnání (a jak moc). Což má další důsledky, které vidíme ve statistickách: Vysoká nezaměstnanost žen ve srovnání s muži a nízká míra zaměstnanosti žen s dětmi – v ČR je nižší o 35,7 % ve srovnání se zaměstnaností bezdětných žen, což je nejvyšší rozdíl v Evropě! Omezená možnost volby také vede k tomu, že ženy berou i nevyhovující zaměstnání a odrazí se to nakonec v jejich nízkém výdělku.“ doplňuje Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí z Českého statistického úřadu.

Equal Pay Day mimo jiné boří mýty o ženské rivalitě a neochotě podělit se o své zkušenosti. Dokazuje to i na 50 mentorek, žen, které obstály v tvrdé konkurenci a z nichž řada stojí na samé špici svých oborů. Tyto ženy bez nároku na honorář poskytnou svůj čas a znalosti a ztotožní se tak s myšlenkou podpory žen.

My tam budeme a co vy? Inspirace přece není nikdy dost.

Celý článek čtěte zde.