všechny aktuality

Jak vypadá digitální minimalismus?

Už několikrát jsme slyšeli o digitálním půstu, ale i my si myslíme, že technologie jsou prostě nutné a v životě nám mohou hodně pomoci, nebo alespoň ulehčit.

A tak jako v každém minimalizmu musíme analyzovat a zmenšovat/zjednodušovat, můžeme začít například nastavením počítadla na sledování času u obrazovky. Ne jen na telefonu, ale také na počítači, tabletu a televizi. Věřte, že bude ihned jasné, proč nic jiného nestíháme a pořád se za něčím honíme.

Opravdu potřebujeme mít emaily a zpravodajství na mobilu?
A co takhle vyzkoušet plánovanou schůzku s přáteli nebo firemní poradu bez telefonů a notebooků? Efektivita nabude nového rozměru!

Věnujte svůj čas výběru

Minimalizovat můžeme také svůj čas strávený na sociálních sítích. Však přiznejme si, jak dlouho nám trvá „projít se“ každý den například po FB zdi nových příspěvků? A přitom stačí tak málo! U každého příspěvků na rozkliknutí tří nenápadných teček vpravo nahoře můžete dočasně přestat sledovat příspěvky lidí na 30 dní, anebo je přestat sledovat úplně. Zjistili jsme, že někdy i pauza „na chvilku“ pomůže zkrotit vášnivé přispěvovatele a šetřit náš čas. Pak už stačí jen pár minut omrknout co dělají naši „nejoblíbenější“, nejinspirativnější, nebo „sledovaní“ 😉 a nebojte se, nikomu se vaše volba neukáže a přáteli zůstanete na síti pořád.

Být offline = žít?

Velmi často si účastnice našich akcí pochvalují, že se konečně mohou potkat naživo a všechno pěkně sdílet. Sice se s akcemi v poslední době roztrhnul pytel a tak to může vypadat, že publikum je roztříštěné, ale volby jít nebo nejít na akcí jsou jasné. Podle našich průzkumů nás nejčastěji lákají nás témata, kvalita setkání a dosah po akci.

Naše cíle by měly být dlouhodobé a radost, nasbírané zkušenosti, kontakty a vazby by nás měly směřovat do nových pozitivních sfér několik měsíců.

Věříme, že do digitálního minimalismu potkávání prostě patří. A jedno takové inspirativní zase připravujeme na jaro 2020. Tak si ten datum nezapomeňte poznamenat do diářů a do konce roku pořídit cenově výhodnou vstupenku v předprodeji.

Těšíme se na vás a teď už, vypínáme! 😉

@marger