měníme světvšechny aktuality

Eva Průšová se akce Equal Pay Day – Ženy sobě účastnila již několikrát. Jaká je její zkušenost?

Eva PrůšováUž teď, v období blížícího se adventu, běží příprava 7. ročníku Equal Pay Day – Ženy sobě. Konference o ženách a pro ženy.

Akce EPD 2015 – Ženy sobě byla SKVĚLÁ, FANTASTICKÁ, prostě BOMBA. Dva dny plné ENERGIE, EMPATIE, EMOCÍ, také SDÍLENÍ a nekončící INSPIRACE a MOTIVACE.

První den, při panelových diskuzích, se s námi dámy podělily o svůj životní příběh. Povídání od srdce, upřímné, bez přípravy a bez příkras. My v sále jsme visely pohledem na moderátorkách a naslouchaly jejich vyprávění. Povídáni o životě a ze života. A že to jsou životy plodné, to mi věřte.

Druhý den, u kulatých stolů, jsme si s mentorkami povídaly o naší cestě, na které jsme nebo se na ni chystáme. Otevřenost a snaha všech mentorek podpořit naše snažení byla senzační. Jedním slovem FANTAZIE. Nejsem si ale jistá, jestli jedno slovo stačí, aby vystihlo tu atmosféru. Povídaly jsme si, inspirovaly se, radily si.

Od EPD 2015 uběhlo už více, jak půl roku. Přesto, když se myšlenkami k této konferenci vrátím, cítím chvění a nadšení. Fascinující zážitek to byl! Věřte mi. Není to jen můj názor. Každý, s kým jsem se na konferenci potkala, byl nadšený.

Sdílet tu sílu a nadšení přes písmenka je hodně těžké. To se MUSÍ ZAŽÍT.

Ženy si často myslí, dost často to slyším, že pro změnu v jejich profesním životě není ten správný čas. Některé si myslí, že jsou hodně mladé, jiné zase, že jsou už staré. Rády by změnily NĚCO ve svém životě, ale neví přesně CO a hlavně, JAK. Mají obavy.

Tak přesně pro nás, HLEDAJÍCÍ a NEROZHODNUTÉ, je konference Equal Pay Day – Ženy sobě to pravé. Zjistíte, že i úspěšné ženy mají za sebou řadu nezdarů a pádů. A hlavně, jak jsem z hovorů s ostatními zjistila, každý z nás má občas strach.

NIKDY není pozdě začít. NIKDY se předem nevzdávejte. Hledejte ZPŮSOB, jak dál, nikoliv důvod, proč to dál nejde.

Přijďte si to vyzkoušet v roce 2016. V podstatě nic nepotřebujete. Stačí být otevřené, ptát se a naslouchat. Předpojatost brzdí. Buďte sama sebou. Naslouchejte ostatním a uvidíte, že to, co potřebujete znát, co vám chybí k tomu, abyste pokročila ve svém životě, přijde. Nevzdávejte se svých snů.

Tohle mi dal Equal Pay Day 2015. Tohle JE Equal Pay Day.

Těším se na pokračování v roce 2016. Rezervujte si už teď ve svém diáři místo na 18. a 19. BŘEZNA 2016 KONFERENCE EQUAL PAY – Ženy sobě.
Já tam budu :-).

Eva Průšová