napsali-o-nas

Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ na Praha4online.cz

Drahomira_Mandikova_0

Již 13. a 14. dubna 2018 se uskuteční 9. ročník největší vzdělávací akce v České republice, zážitková konference Equal Pay Day –  ŽENY SOBĚ. Jejím cílem je vyvolat veřejnou diskuzi o příčinách stále přetrvávajících vysokých rozdílů mezi platy mužů a žen ve srovnatelných pozicích, upozorňovat na skutečnost, že naše republika patří k nejhorším mezi zeměmi EU, pokud jde o rovnost platů a také ženám přinášet inspirativní vzory, předat jim zkušenosti, jak se naučit o platech vyjednávat, jak o penězích mluvit se zaměstnavatelem i v rodině, nebo jak nastartovat vlastní podnikání či podpořit svou kariéru. Konferenci, která je svého druhu největší v Evropě, připravuje nezisková organizace Business & Professional Women CR, která se dlouhodobě zaměřuje na podporu a rozvoj žen.

Hlavním mediálním partnerem je TV Nova, a to především z toho důvodu, že jako zaměstnavatel podporuje diverzitu ve všech oblastech – napříč pohlavími, kulturami i sexuálními orientacemi. Je si vědoma toho, že různorodé týmy jsou kreativnější, fungují lépe a podávají vyšší pracovní výkon. Má 46 % žen ve vrcholovém managementu.

Letošními hosty páteční konference budou například: Její Excelence Barbara C. Richardson, velvyslankyně Kanady, Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně, Sari Brody, Globální ředitelka diverzity a liedershipu IKEA Group. Pozvání přijala Taťána Gregor Kuchařová, ambasadora neziskového sektoru v Organizaci spojených národů či Irena Prášilová, MSD, Business Operation Director in Merck Sharp&Dohme.

„Všechny ženy, které dosáhly úspěchu v kariéře by měly povinně sdílet rady s ostatními! A pomáhat ostatním ženám,“ říká Irena Prášilová.

V panelových diskusích vystoupí mezi jinými Nicole Erdmann, Country Property Manager společnosti IKEA, Kateřina Zapletalová, členka představenstva společnosti Moser nebo Drahomíra Mandíková, členka představenstva a ředitelka firemních vztahů a komunikace společnosti Plzeňský Prazdroj.

„Jsme hrdí na naši bohatou historii a zároveň se díváme do budoucnosti.  Jako významný zaměstnavatel si uvědomujeme, že náš úspěch souvisí s profesionalitou, vášní a talentem našich lidí. I proto podporujeme naše zaměstnance, aby plně využili svůj potenciál, zapojovali se do dění nejen v naší společnosti a byli spokojeni v práci i mimo ni. Abychom i tímto způsobem dále přispívali k dlouhodobému úspěchu našeho podnikání,“ uvádí Drahomíra Mandíková.

Konference do svého programu i auditoria zve rovněž muže. Prezidentka BPW CR Lenka Šťastná považuje vzájemný dialog za velmi důležitý: „Filosofií celé akce jsou dva principy. První je ten, že společnost se na muže a na ženy nedělí, ale že se z nich skládá.  Nebojujeme proti mužům, snažíme se jen získat stejné postavení. Druhá hlavní myšlenka je: Ženy, je to dost špatné, že jsme na předposledním místě v Evropě v rozdílech platů – pojďme se poradit, jak tuto situaci zlepšit. Mluvíme o tom, jaké jsou příčiny tak velkého rozdílu a současně vyhledáváme zajímavé ženské vzory, které předávají své zkušenosti ženám, které se chtějí něco nového naučit.”

Součástí programu je také sobotní mentoringový den, který je postaven na unikátním principu speed mentoringu. Můžete se setkat například s Kateřinou Doležalovou, Customer Experience Hunter v reklamní agentuře Wunderman nebo s Alicí Pavlů, Nezávislou National Sales Director společnosti Mary Kay.

„Věřím, že ženy mají podporovat a inspirovat další ženy okolo sebe. Důvodem, proč jsem začala dělat svoji práci, bylo zvýšit sebevědomí ženám v naší zemi, a proto jsem se rozhodla i pro účast na této výjimečné akci,“ říká Alice Pavlů.

Ke kulatému stolu zasedne spolu s vámi i například s Vladimíra Michnová, Global HR Director z  LINET Group nebo Petra Šebo, PR and Marcomm Manager CZ and SK ze společnosti Xerox.

A proč se Petra Šebo účastní akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ? „Protože se někdy cítíme strašně samy. Jsme hrdinky, co řeší problémy levou zadní. Ale naše trable jsou hodně podobné, je fajn zjistit, že je nás na svízel i lék víc.“

U kulatých stolů na vás bude čekat 60 zkušených manažerek a podnikatelek, které se budou v hodinových blocích věnovat nejrůznějším tématům především z oblast profesního a osobního rozvoje.

Předchozích osmi ročníků se zúčastnilo 6929 žen. Letos se akce opět odehraje v Clarion Congress Hotel Prague.

My doporučujeme nečekat a registrovat se ihned.

Více informací o akci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ získáte na www.mentorky.cz

 

Zdroj: www.praha4online.cz