všechny aktuality

Equal Pay Day – vzkaz mentorky!

O čem je akce Equal Pay Day?

Akce již 7. rokem poukazuje na nerovnost platů mužů a žen pracujících na stejné pracovní pozici. Cílem akce je upozornit na tuto skutečnost, informovat veřejnost napříč všemi sektory a pomoci všem uvědomit si, jaké to má dopady. Akce má za cíl rovněž pomoci posílit ženské sebevědomí a vědomí vlastní hodnoty.

Akce je dvoudenní a koná se dne 18. a 19.3. . Zúčastnit se můžete však i jednotlivých dnů.

První den se můžete zúčastnit konference konané formou panelových diskusí. Cílem je zaktivovat ženy i muže, aby tuto problematiku vzali v potaz v rámci svého podnikání. Na konferenci zaznějí příběhy skutečných žen, které mají k tématu co říci a odhalují to, co na první pohled možná není viditelné.

Druhý den probíhá formou tzv. speed mentoringu. O co jde? Sdílení kulatého stolu ve skupině 15-20 žen pod vedením zkušené mentorky. V průběhu dne si můžete vybrat z pěti časových úseků ve kterých se mentoring koná. Současně probíhá cca 20 setkání u kulatých stolů. Můžete tedy vybírat mezi 20 mentorkami a 20 tématy v jeden časový úsek.

Proč bys měla přijít?

Nenechte si akci ujít, už kvůli její nezapomenutelné atmosféře a pozitivní energii.

Zúčastníte-li se páteční konference, čeká vás setkání s celou řadou známých a inspirativních osobností, poslechnete si zajímavé příběhy, budete moci položit otázky, na které dosud neznáte odpověď. V neposlední řadě vás také čeká bohatý raut a coffee break v rámci kterého bude dostatek prostoru pro neformální networking.

V rámci sobotních mentoringových setkání můžete prodiskutovat témata, která vás zajímají s mentorkami, které se s vámi podělí o své zkušenosti a předají vám cenné tipy a triky přímo ze své života. Velice cenné jsou také zkušenosti celé skupiny, které jsou rovněž velice obohacující. Prostor bude také pro networking a koučink v koučovací zóně.

Proč bys měla vzít kamarádky?

Protože ve dvou se to lépe táhne :-). Není nad to mít s kým sdílet to co jsme právě zažili a vzájemně si bezprostředně předat nové poznatky.

 Co Ti chceme předat?

Chceme posílit tvou sebedůvěru a chceme abys znala svou hodnotu nejen na trhu práce. Chceme tě inspirovat lidmi, kteří jsou úspěšní ve svém oboru a svou hodnotu již znají. Chceme poukázat na to, že ani oni to vždycky neměli jednoduché a museli překonat celou řadu překážek. Chceme se inspirovat i my tebou a tvými zkušenostmi. Chceme dát prostor pro sdílení nápadů, předávání zkušeností a kdo ví, třeba i pro vznik nových osobních nebo pracovních vztahů.

O co se chceme podělit?

Chceme poukázat na nerovnost platů mužů a žen a chceme se podělit o novinky v této problematice. Chceme vytvořit prostor pro sdílení zkušeností, které pomohou zlepšení této situace. Chceme dát prostor pro setkání žen, které mají spoustu profesních a životních zkušeností s těmi, které se rádi jejich příběhy vyslechnout a nechají se jimi inspirovat. Chceme posílit tvou sebedůvěru a chceme, abys znala svou hodnotu.