Sára Kousková

Profesionální golfistka

Téma mentoringu:
Anatomie cíle – základy

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Anatomie cíle – základy

„Základním stavebním kamenem splněného cíle je položit si otázku: JAK?“

Říká se, že cesta je cíl. Osobně se mi tohle úsloví moc líbí, a to zejména proto, že se dá vyložit dvojím způsobem. Zdá se mi, že se oba doplňují a zároveň skrývají pravdu o naplňování svého potenciálu a svých tužeb. Zejména sportovní prostředí je toho zářným příkladem, ale myslím, že to platí téměř všude. Základem takového cíle, tedy cesty, jsou však jednotlivé úkoly a ty nám vzniknou jen tehdy, když získáme odpověď na otázku JAK?

O mně

Rok 2024, rok olympijský, rok vyladění k nejlepšímu výkonu, rok motivace, rok příležitostí.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Příležitost mi připomíná dveře, otevřené, zavřené, zamčené, neviditelné, jakékoliv, a možnost jimi projít nebo si vybrat jiné. Občas je potřeba něco zdolat, jindy se před námi jen objeví, někdy nás do nich někdo popostrčí a možná přijde i chvíle, kdy je sami raději zabouchneme.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Popřála bych mu i do dalších let spoustu dychtivých účastnic a účastníků, zapálených mentorek, zajímavých osobností a hlavně – milá a inspirativní setkání.

Jaká příležitost vám změnila život?

Myslím, že studium v USA na prestižní univerzitě v Austinu díky plnému sportovnímu stipendiu byla příležitost, ze které stále ještě teď jsem trochu paf. To totiž nebyly jen dveře, to byla rovnou brána 🙂

Jakou příležitost jste propásla?

To je velmi těžká otázka, když totiž dveře zůstanou zavřené, moc nevíme, co za nimi bylo.