Kristýna Hošková

Nezávislá National Sales Director Mary Kay

InstagramFacebook

Aktuálně moje podnikání nádherně a přirozeně roste. Doba covidová přinesla mnoho pozitivního: orientaci na řešení, výstup ze stereotypů, nové nápady, novou dynamiku, sebevědomí a uvědomění v jak výjimečně finančně stabilním oboru pracuji. Takže krátce bych řekla, že aktuálně aktivně navazuji na to, v čem mě a moje lidi posunula zkušenost „doby covidové“ a užívám si to v radosti v mé roli trojnásobné maminky-podnikatelky.

Téma:  Fantastické vztahy – jak porozumět sobě a číst v druhých

Téma jsem si vybrala proto, protože je velice aktuální v každé době. Komunikujeme denně s partnerem, dětmi, kolegy, spolupracovníky, zaměstnanci, šéfy, rodiči, lidmi, kteří vedou naše děti ve škole/školce a ne vždy řešíme situace, ve kterých je nám komfortně. Citlivou a empatickou komunikací můžeme dosáhnout vzájemného porozumění a ve vztazích osobních i profesionálních tak najdeme mnohem více pochopení, lásky/vstřícnosti, ale i síly a inspirace se posouvat. Jsem toho názoru, že kvalitní vztahy ženu MOTIVUJÍ, PODPORUJÍ A DOPLŇUJÍ JI ENERGII A LÁSKU. Musí si je ovšem kolem sebe aktivně vytvořit a pěstovat. Abychom si mohly vytvořit toto prostředí, musíme v prvé řadě rozumět i samy sobě. Věřím, že si účastnice odnesou tipy na to, jak mnohem přesněji číst samy v sobě, jak si položit otázky tak, aby našly své skutečné priority v životě a hodnoty, které jsou důležité pro jejich vnitřně naplněný život. Následně si budeme povídat o tom, jak nám to, co zjistíme, že skutečně chceme uvnitř sebe, pomůže lépe číst v druhých. Ukážeme si, jak se efektivně vcítit do druhých na příkladech osobních i pracovních vztahů. Jak rozehrát i pro nás citlivou a těžší konverzaci tak, aby se náš protějšek v komunikaci cítil respektovaný, nedostávaly jsme se do konfliktů, ale naopak dosáhly porozumění a shody bez toho, aniž bychom ustupovaly ze svých hodnot. Ukážeme si, jak komunikovat tak, abychom přirozeně hezké vztahy otvíraly a přitahovaly. A jak poznáme, že někde prostě společnou komunikaci nenajdeme a je dobré vztah pustit a otevřít se jinému. Celým svým srdcem věřím, že umění budovat vztahy a řešit právě ty situace, ve kterých je nám nekomfortně, je základ spokojeného života pro nás i naše děti.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

2 rady: „Dbej na to, aby se lidé vedle Tebe cítili výjimeční, aktivně hledej to, za co jim můžeš dát uznání a chválu“ a „Přizpůsobivost je vlastnost vítězů“.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Změnu asi úplně nechystám, ale pracuji na velkém nárůstu a velmi VELMI mi v něm pomáhá dovednost, kterou jsem se třemi malinkými dětmi výrazně zdokonalila, a to výběr skutečných priorit a delegování.

Jak doplňujete energii?

Nejvíce z drobných všedních radostí. Myslím, že se umím dívat a hodně vnímat teď a tady, takže: společné chvíle s manželem, denní radosti s mými dětmi, chvilky emocí a radostí s celou moji skvělou rodinou (prarodiče našich dětí, sestra moje i manželova a jejich rodiny), časem s výjimečnými přáteli, kteří nás s manželem obklopují, pak taky kvalitním spánkem (bez dětí), denně horkou sprchou, cvičením/sportem a časem pro sebe, jídlem a dobrým pitím a … vším, čím mohu, miluju malé radosti!

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Uklidním se! Jakmile uklidním emoce, vím, že to je cesta ke změně, která obvykle přinese ještě víc, než jsem původně očekávala. S chladnou pozitivní hlavou jdu zanalyzovat situaci a najít varianty a řešení. Sama se sebou si hraju „jak rychle se z toho dostanu“, udělám si z toho zábavu.