2022všechny aktuality

Tereza Zavadilová: Zastoupení žen v médiích je podobné jako v politice

Tereza Zavadilová působí v médiích přes 20 let, především jako ekonomická novinářka. Pracovala v české redakci BBC, Lidových novinách, Týdnu, naposledy 8 let řídila ekonomický deník E15. Nyní zatím na volné noze připravuje nový mediální projekt z oblasti business zpravodajství.

Během svého vystoupení na 12. ročníku Equal Pay Day nám předala hned několik praktických tipů „Jak se dostat do médií“. Hledáte i vy svou cestu, jak svým tématem oslovit veřejnost? Tereza Zavadilová vám jistě poradí.

Poradila mimo jiné:

  • Jak vzbudit pozornost novinářů a udržet si ji
  • Jakou roli hrají v mediálním prostoru sociální sítě
  • Kterými českými ženami, které se v poslední době díky své komunikaci dostaly do hledáčku médií, se můžeme inspirovat
  • Jaká je situace v českých médiích a zpravodajství zejména z pohledu zastoupení žen a mužů a co je toho příčinou
  • Jak by vypadalo zpravodajství, pokud by na vyšších pozicích v médiích působilo více žen
Koupit si záznam za 96 Kč

Zakoupením záznamu podpoříte aktivity BPWCR, jejichž cílem je podporovat ekonomickou nezávislost žen a postavení a vliv žen ve společnosti.

V České republice organizuje Equal Pay Day veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.

Děkujeme Vám, že podporujete kampaň za #rovnéplaty