Klára Lichá

HR poradenství, CHANGERINE s.r.o.

Propojení na LinkedIN

Stále se v CHANGERINE věnujeme klientům – firmám i jednotlivcům – a pracujeme s nimi na zvládání změn a budování odolnosti. Řady propouštěných z korporací plní v poslední době ženy i muži ve věku od 45 let výše. Následně mají velké problémy s nalezením nového uplatnění. Domníváme se, že tato skupina je z hlediska pomoci se změnou v kariéře velmi zajímavá a stále se rozrůstající. Čeká je ještě 15 – 20 let (možná i více) v práci a zažívají na trhu jednoznačně z důvodu vyššího věku diskriminaci. Jak a kde budou hledat práci v 60?

Téma:  Propouštíme! Jak komunikovat změnu profesionálně, citlivě a společensky odpovědně?

Byla jsem mezi prvními, kdo měl příležitost v České republice a na Slovensku realizovat službu outplacement. Baví mě projekty rozsáhlých propouštění, kdy velmi záleží na tom, jak se změna provede, jak jsou na ni připraveni manažeři a jak je pevný plán komunikace. To má totiž přímý dopad na renomé firmy. Přestože propouštění přináší situace plné emocí a negativních zpráv, dá se to provést profesionálně, citlivě, s respektem ke všem lidem dotčeným změnou, a zároveň společensky odpovědně. O svoje zkušenosti bych se s Vámi ráda podělila při našem setkání. Těším se na Vás.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

„Sbal si kufry a přijď!“ Rada při přechodu z korporace do role podnikatelky, když jsem váhala, zda to udělat.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Ano, pojedu na pořádnou dovolenou, pustím se do rekonstrukce koupelny a budu se i nadále snažit pracovat na svojí odolnosti.

Jak doplňujete energii?

Sportem – jsem vášnivá tenistka a mám ráda nordic walking a v zimě běžky. Nebo návštěvou divadla či koncertu vážné hudby. A víra v Boha je pro mě nikdy nevysychajícím zdrojem energie.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Vzhledem k cholerikovi ve mně a velké soutěživosti je v takové chvíli můj projev velmi neklidný a netrpělivý ve všech směrech, ale díky sportu jsem se naučila vytrvalosti a vím, že bez tréninku není úspěchu. Talent nestačí.