Leona Schovancová

Interim & Projektová manažerka

Propojení na LinkedINFacebookWEB

Mám více než 20 let zkušeností v energetickém sektoru, transformačních a rozvojových projektech, zákaznické péči a obchodu. Po mnoha letech jsem se rozhodla korporátní svět opustit a pracovat sama na sebe. Nejvíce se momentálně věnuji projektovému řízení, kde zúročuji hlavně řídící a koordinační schopnosti a zkušenosti jak z byznysu, tak i z IT. Stále se učím, poznávám nové lidi, a to mě baví.

Téma:  Jak najít svoji vlastní hodnotu

Chystáte se na profesní změnu a přemýšlíte co dál? Možná se ale změny obáváte, protože si dost nevěříte. Umím toho dost? Prosadím se mezi cizími lidmi? Takové a další otázky vám mohou bránit udělat krok do neznáma. Zvláště my ženy bereme některé schopnosti a dovednosti jako samozřejmost a nikdy je nezmiňujeme nebo si je dokonce neuvědomujeme. Ale není samozřejmostí umět naslouchat, pozitivně motivovat nebo koordinovat tři týmy, které pracují na jednom projektu. Každý máme svoji hodnotu, jen je potřeba si ji uvědomit a pojmenovat.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Nebyla to rada, ale svoboda, kterou mi dali mí rodiče. Říkali, jsi dost chytrá, poradíš si. To, že jsem o sobě mohla vždy sama rozhodovat a jít svoji cestou, bylo to nejvíc. Posílilo to moje sebevědomí a zodpovědnost, nebojím se rozhodovat.

Jak doplňujete energii?

Nejraději doplňuji energii venku, na výletech, v kopcích, na cestách. Ráda objevuji nová místa, málokdy se někam vracím, protože těch krásných míst je tolik! Důležité je být pozitivní. Hodně nás ovlivňují ti nejbližší, takže se vědomě obklopuji pozitivními lidmi. Dnes už vím, že je lepší být sám se sebou, než s někým, kdo mi energii jen bere.