všechny aktuality

Jana Hojdová a Nela Schlaichertová na Equal Pay Day 2021

Dvě dámy ze světa filmu – producentka, majitelka společnosti HN Film Nela Schlaichertová a režisérka a kameramanka Jana Hojdová, jsou opravdovými profesionálkami ve svých oborech. V současné době je spojuje práce na Janině dokumentárním filmu CAMERRAMAN o kameramanovi Robertu Richardsonovi oceněného již třemi Oscary, který také spolupracuje na filmech Quentina Tarantina.

Ve společném rozhovoru na 12. ročníku Equal Pay Day 2021 prozradily:

  • Jaké je zastoupení žen ve filmovém průmyslu.
  • Jak těžké bylo se dostat ke světově uznávanému režisérovi a přesvědčit ho ke spolupráci, což se dosud nepovedlo žádné americké filmové produkci.
  • Jaký vliv měl na tvorbu dokumentu COVID-19?
  • Jak náročnou disciplínou je pro producenta najít finance pro film.
Koupit si záznam za 96 Kč

Zakoupením záznamu podpoříte aktivity BPWCR, jejichž cílem je podporovat ekonomickou nezávislost žen a postavení a vliv žen ve společnosti.

V České republice organizuje Equal Pay Day veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.

Děkujeme Vám, že podporujete kampaň za #rovnéplaty