napsali-o-nas

FOR FEMINA: Ženy, buďme vidět a slyšet

Umění prosadit se nemusí mít nic společného s ambicemi a ostrými lokty, ani se šplháním po jakémkoli žebříčku. Schopnost prosadit se může představovat „pouhé“ umění být vidět a slyšet pokaždé, když to chcete a potřebujete. Jde také o právo a odvahu vyjádřit svůj názor, nesouhlasit, ochotu diskutovat či zariskovat, že bude váš nápad dokonce odmítnutý.

Už jste někdy přemýšlela nad tím, jaké to je být opravdu vidět a slyšet? Máme každá z nás k tomu předpoklady? Co pro to děláte?Možná se sama ptáte a nic Vás nenapadá. Proto Vám přinášíme několik tipů od žen, které také kdysi jako vy začínaly a nyní jako mentorky pomáhají ostatním ženám budovat jejich sebevědomí. V rámci akce Equal Pay Day se se 70 z nich můžete potkat osobně 1. dubna „face to face“ a 2. dubna online, otevřeně promluvit o svých obavách, nebo očekáváních.

Zde je 10 rad, jak na to:

  • Dělejte věci tak, jak nejlépe umíte.
  • Buďte sama sebou, klidná a sebejistá
  • Mluvte otevřeně a na rovinu, odvažte se k vyslovení i nepříjemných témat.
  • Nebojte se říkat ANO novým výzvám!
  • Naslouchejte lidem, kteří mají různý pohled na věc. Inspirujte se.
  • Vystupte z davu a řekněte svůj názor.
  • Předávejte lidem přirozeně a lidsky to, co chcete, aby slyšeli a viděli.
  • Komunikujte otevřeně své úspěchy i neúspěchy.
  • Sdílejte pracovní zkušenosti, inspirujte ostatní
  • Buďte aktivní na sociálních sítích

Ženské vzory vedou k úspěchu

Ambice žen jsou od útlého věku potlačovány a chybí nám dostatek ženských vzorů. Naštěstí nemusíme chodit daleko. Pro dcery by měla být dostatečným vzorem a inspirací matka. Podle matčina příkladu si dcera vytváří představu o tom, jak bude v budoucnu chtít vést svůj vlastní život.

Ale není to jen o předávání zkušeností mladým ženám. I mladé odvážné ženy mohou motivovat ženy 50+, aby naplno využily svůj potenciál. O strachu a odvaze se bude hovořit u stolu Báry Jarošové z AB Inbev. Více o tématu se dozvíte u stolu Martiny Kemrové na téma Čtyřicet? Padesát? Skvělý věk pro profesní změnu!Protože, jak říká online mentorka Bohdana Horáčková, CEO & General Director v ČEZ Polsko, jako odpověď na otázku Co by mělo vědět Vaše mladší já? “Že žije ve skvělé době a může dosáhnout všeho, co doopravdy chce”, jen je “důležité udržet si svůj záměr a mířit na cíl. A koncentraci na cíl se bude také věnovat Daria Maslovskaia s tématem Career choices and Development in Life, která se jako People and Organization Director věnuje lidským zdrojům pro celou centrální Evropu ve společnosti MARS. 

Kdykoliv můžete změnit kariéru nebo začít podnikat. Například oblast IT je v současnosti pro ženy velmi „trendy“, ví o tom své IT ředitelka ve Philip Morris pro ČR, SR a Maďarsko, Jitka Hájková s tématem Mám jako (single) máma právo na kariéru?