2022kampaňvšechny aktuality

Ženy, od 24. října pracujeme až do konce roku “ZADARMO”. Co s tím uděláme?

By 22. 10. 2021 No Comments

69 – právě tolik dní letos pracují ženy v Česku symbolicky zadarmo, PODZIMNÍ den rovnosti platů totiž připadá na 24. října. PROČ? Protože rozdíl mezi platy mužů a žen podle dat Eurostatu, které cituje projekt 22 % K ROVNOSTI, činí v průměru 18,9 %. To Českou republiku řadí mezi země EU, které v tomto ukazateli obsazují poslední příčky – konkrétně jsme pátí od konce. 

Čísla nic moc, co? Ale není čas se vzdávat. Svět kolem nás se mění a toho je třeba využít, protože budoucnost žen v práci i ve společnosti může být jiná.

A právě proto 24. 10. 2021 startuje kampaň veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR za #rovnéplaty. Je nám totiž všem jasné, že tímto dnem pracovat nepřestaneme, nemůžeme – zdravotní sestřičky se budou dál starat o pacienty, učitelky budou dál učit naše děti a díky kuchařkám ve školních jídelnách budou mít co jíst. Nebylo by prima vytvořit podmínky, které budou umožňovat ženám uplatnit svoje vzdělání a zkušenosti?

Pojďme se tedy sejít a poradit, co s tím. Skvělou příležitost nám už od roku 2010 dává pracovně zážitková akce Equal Pay Day. Další, v pořadí již 13. ročník se uskuteční ve dnech 8. až 10. dubna 2022 v Clarion Congress Hotel Prague v pražských Vysočanech. A my budeme rády, když u toho budete s námi. 

Co na Equal Pay Day děláme?

  • učíme se, diskutujeme, podporujeme se a motivujeme
  • představujeme inspirativní ženské (i mužské) vzory
  • ukazujeme projekty, které podporují ženy v rozvoji kariéry
  • přinášíme zkušenosti ze zahraničí
  • sdílíme své dovednosti a zkušenosti

To vše v příjemném prostředí nabitém pozitivní energií – naživo i online.

Zapojit se a nastartovat změnu můžeme všichni dohromady. Už jen tím, že spolu budeme mluvit, sdílet svoje příběhy, motivovat se navzájem. 

Co tedy začít na Equal Pay Day 2022? 

Do konce letošního roku můžete vstupenky pořídit za zvýhodněnou cenu Early Birds. Pomůžete nám tvořit pro vás akci, která mění dny, měsíce a roky…