napsali-o-nas

ProfiHR: Nakolik je slyšet hlas žen a mužů?

Ve dnech 31.3. až 2.4. 2023 se uskuteční 14. ročník pracovně zážitkové akce Equal Pay Day, pořádané veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR, která aktivně vytváří platformu pro diskusi aktuálních témat odborným pohledem žen. BPWCR tímto projektem již od roku 2010 společně přispívá k plnění Cílů udržitelného rozvoje i lokálních CSR cílů, které si společnosti nyní vytyčili pro svůj ESG reporting a Profi HR jako mediální partner bude u toho. Projekt Equal Pay Day je nominován v rámci ocenění Profi HR Awards v kategorii „CSR a ESG projekt roku“.

Stěžejní téma rovnosti odměňování, tzv. Gender pay gap (GPG), je ovšem jen špičkou ledovce a v celé “své kráse” se nám komplexní téma odhalí, až když se zeptáme PROČ GPG existuje? KDE vzniká? CO s tím máme dělat? JAK se s tímto stavem (ne)spokojit? KDO má být aktivní? A JAKÉ MAJÍ ŽENY ve společnosti POSTAVENÍ A SLOVO? Být vidět a slyšet je proto letošním podtitulem ročníku, který chce vnést do veřejného prostoru názory žen, které nejsou běžně slyšeny a respektovány. Proto se číslo vystupujících žen konference blíží k 85%. 

Být vidět a slyšet značí, že je třeba si uvědomit nakolik je slyšet hlas žen a mužů, kterým jde o hlas žen i o  posilování rovných příležitostí a diverzity. Zároveň si je potřeba uvědomit, že když nejsou viditelné ženy v různých profesních rolích, nejsou viditelné ani jejich zkušenosti, názory a témata, která mají potenciál rozvíjet celou společnost. 

Jak ale svou viditelnost a hlas systematicky posilovat a jak neodmítat příležitosti? Jak se o viditelnost a hlas žen starají firmy a proč je to dobré?

Živé diskusi konference bude v Clarion Congress Hotel Prague patřit pátek 31. března a zahájíme ji pozdravem zástupce generálního tajemníka OECD Ulrika Knudsena. Program svými zkušenostmi a životními příběhy obohatí významné ženy ze společností Mondelez International, Philip Morris, ČEZ, Raiffeisenbank, Mars, Microsoft, Danone nebo VMLY&R. Konkrétně uslyšíte na podiu hovořit novou, v ČR zatím neznámou tvář Kamilu Makhmoud, CFO & Member of the Management Board v Raiffeisenbank a až z Lausanne přiletí předat zkušenost jak se s ”women power” pracuje v zahraničí, Chief Diversity Officer at Philip Morris International Silke Muenster.