Aktualityvšechny aktuality

Generální partner Equal Pay Day 2023? No přece Mondelez

By 20. 2. 2023 No Comments

Když se řekne Equal Pay Day, co Vás napadne? Ženy, rovnost, mentoring, cukrovinky…Moment, to tam přece nepatří! Ale co když ano? Dlouhodobá partnerství jsou ty nejlepší a nejsladší. Jsme nesmírně vděční, že Vám můžeme představit našeho generálního partnera společnost Mondelez International.

Generálním partnerem pro letošek se stala opět společnost, která je jedním z největších výrobců cukrovinek a pečených produktů na světě. Mondelez International zaměstnává 80 tisíc lidí a prodává své výrobky ve více než 150 zemích. Mezi nejznámější globální značky patří čokolády Toblerone, Milka a Cadbury Dairy Milk; sušenky OREO, belVita a LU a bonbóny a žvýkačky Halls a Trident. Do portfolia produktů na českém a slovenském trhu patří také značky BeBe Dobré ráno, Brumík, Fidorka, Figaro, Kolonáda, Miňonky, Opavia, Tatranky či TUC.

V České republice a na Slovensku společnost působí od roku 1992. Ve čtyřech továrnách, dvou obchodních jednotkách a centru sdílených služeb zaměstnává téměř 2,5 tisíce lidí a obchodní zastoupení firmy zde prodává okolo 500 produktů pod 16 značkami.

Dobře nastavená firemní kultura je důkazem toho, že často zmiňované argumenty mužů o tom, že ženy prostě “nejsou” a do vedení se nehrnou, či o pozice ve vedení nemají zájem, se nezakládá na pravdě. Ve společnosti Mondelez hledají v lidech silné stránky a nutí je rozvíjet se a kariérně postupovat. Velmi intenzivně pracují s lidským potenciálem. 

Seznamte se s generální ředitelkou pro region ČR, SR a Maďarsko Ivanou Tůmovou. K lidem se chová tak, jak by chtěla, aby se oni chovali k ní. Je přirozená a jde příkladem. Má ráda dynamickou práci a protože umí požádat o pomoc, zapojuje tak všechny kolem sebe a vytváří akční tým. A není to jen tak ledajaká ředitelka. Uspěla v prestižní anketě TOP ženy Česka 2021 mezi 25 ženami v kategorii „TOP manažerka” a v anketě TOP CEO 2021 časopisu Forbes uspěla v konkurenci 21 nejúspěšnějších a nejinspirativnějších šéfů Česka. 

Rovnost je fér a je dobrá pro byznys, nejde o ženy a muže. Je špatné dělat rozdíly mezi lidmi, ženy prokazatelně tahají za kratší konec provazu co do odměňování a přitom do společnosti přináší něco unikátního. Typologicky barevné týmy přinášejí něco víc kreativnějšího a zajímavého, než týmy složené z typově stejných lidí. Různorodost je přínosem pro firmy i ekonomiku. Musíme dát prostor talentu a zasadit se o to, aby bariéry ve formě nerovného odměňování byly odstraněny,“ říká gIvana Tůmová. Zde si můžete připomenout její vystoupení na Equal Pay Day v roce 2022.

Ivana Tůmová, EPD 2022, den první

S Ivanou Tůmovou budete mít možnost se potkat i letos na páteční konferenci 31.3. 2023. Ze zahraničních hostů se pak můžete těšit na Elke Miltrup-Altunok, Senior Vice President Human Resources|Regional People Lead MEU.

Další osobnosti, reprezentující společnost Mondelez, budou Lucie Nováková, People Lead/FMCG a Yaa Peprah Amekudzi,
Head of Cocoa Life Program in Ghana. S oběma dámami budete mít možnost se setkat během mentoringů. Lucie Nováková se přestaví v sobotu 1. dubna 2023 s tématem Zaměřte se na svou energii, Yaa Peprah Amekudzi v neděli 2. dubna 2023 v rámci online mentoringu.

A co od 14. ročníku EPD očekává sama Ivana? „Těším se na sdílení zkušeností z jiných oblastí podnikání a inovativní přístupy, které by mohly být podnětem pro naši společnost. A těším se o to více, protože tato akce je organizována ženami, ale nejen pro ženy, a jsem přesvědčena, že právě my ženy umíme nejen v oblasti firemní kultury přicházet s neobvyklými a funkčními nápady. Ženy ve vedení totiž přinášejí do těsta, ze kterého leadership pečeme, jiné ingredience. Zejména empatii, sdílení a naslouchání. Zatímco muži přidají dravou energii, odvahu a rychlé řešení. Výsledkem této kombinace je firemní kultura, která může připomínat tolik oblíbenou sladkou sušenku,”

Děkujeme společnosti Mondelez International za toto sladké partnerství.

KEY WORDS: 

#partnerství #rovnépříležitosti #diverzita #SGDs #podnikání #ESG #udržitelnost #firemníkultura #vzdělávání #BPWCR #mentoring #WEPs #Equalpayday2023 #hlasžen #býtvidětaslyšet