Simona Šašková

Leadership koučka

Propojení na LinkedINWEBWEB

Aktuálně mezi on-line výukou a karanténami, provázím skupinu manažerek programem Umění vést s klidem a lehkostí, který trvá 10 týdnů. Připravuji také novou sezónu rozvojových akcí s koňmi. Individuálních i skupinových a nesmím zapomenout ani na akce v rámci Mezinárodního týdne koučování (ICW2022).

Téma:  Úspěšné manažerky jsou (i) spokojené

Jak toho dosáhnout? Jak opět získávat pevnou půdu pod nohama pro ženy v manažerských pozicích? Poslední dva roky žijeme uprostřed změn gigantických rozměrů. Jsou tak velké a tak rozsáhlé, že je zatím nedokážeme ani obsáhnout, ani v plné šíři pochopit. Jednoduše se v nich můžeme úplně ztratit, mohou nás paralyzovat, vyždímat, udolat. Pro ženy, které se snaží zastávat několik rolí najednou, se situace dostala mimo rámec toho, co jsme měly možnost zažít kdykoliv předtím. Co pro vás znamená úspěch? Pojďme se bavit o tom, o co se můžete opřít, kam směřovat pozornost a naopak, co úplně opustit. Na co se můžete vždycky spolehnout, a jak sama sebe přestat nesmyslně stresovat a sabotovat. Máte vše, co dnešní svět od leaderů potřebuje! Nebojte se to použít.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Často si pro sebe připomínám jednu ze Čtyř dohod: „Dělejte věci nejlépe, ale ne lépe!“

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Jsem šťastná, že se mi daří rozvíjet své projekty na podporu manažerů a manažerek. Odpovědnost v manažerské roli se nezmenšuje, vlivem okolních podmínek je naopak čím dál náročnější. V tomto roce chci připravit víc skupinových akcí. Žádná revoluce, spíš evoluce.

Jak doplňujete energii?

U koní. S přáteli. A také mi funguje pečení.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Přemýšlím. Hledám někoho kdo to umí a může mě to naučit, nebo mu to rovnou mohu předat. Jsem hodně vytrvalá, takže se většinou k takové věci vracím tak dlouho, až dokud nevidím nějaké zlepšení.