Šárka Drozdová

Generální sekretářka, Český svaz házené, z.s.

Téma mentoringu:
Pravidlo úspěchu: Zůstaň ve svém středu

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Pravidlo úspěchu: Zůstaň ve svém středu

Udržet si svůj vnitřní klid je jako tančit na božském obláčku. Cesta k vnitřní rovnováze bývá často klikatá. Někdy se necháme ovlivnit vnějšími okolnostmi nebo emocemi, ale i rozvodněná řeka se po čase vrátí ke svým pevným břehům a pak spokojeně plyne dál. Najít svůj střed znamená být věrná sama sobě a pomůže nám nejen k duševní pohodě, ale stane se základem pro efektivní komunikaci a rozhodování.

Už ve starém Řecku věděli, jak důležité je sebeuvědomění a uměřenost ve všem, co děláme. Na posvátném místě v Delfách najdeme vytesané dva nápisy. První z nich je „Poznej sebe sama“ a druhý „Ničeho příliš, všeho s mírou“.

O mně

Již šestým rokem působím jako Generální sekretářka Českého svazu házené a jsem členkou komise Nations Committee Women v rámci European Handball Federation. Letos mě čeká dokončení studia Sportovní diplomacie a pokud vše klapne, tak trek okolo majestátních Annapuren.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Možnost. Svobodu a autonomii v rozhodování. Impuls.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

EPD přeji, aby 15. ročník byl milníkem, kdy se otočí list a pay gap nabere rychlé obrátky k nule. Mé největší přání je, aby EPD nebyl potřebný, protože rovnost mezd bude samozřejmou realitou, nikoliv vzdáleným cílem.

Jaká příležitost vám změnila život?

Žádná konkrétní příležitost mi neobrátila život naruby. Každá příležitost, stejně jako každá životní zkušenost, je pro mě krokem vpřed a stává se cennou součástí mého příběhu.

Jakou příležitost jste propásla?

Žádnou. Jakmile se nějak rozhodnu, nezabývám se myšlenkami na to, o co jsem se připravila, ale soustředím se na přítomnost a na to, co mě čeká. Věřím, že jsem přesně tam, kde mám být.