Leona Schovancová

Interim & projektová manažerka

Téma mentoringu:
Jak a o kolik peněz si říct

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Jak a o kolik peněz si říct

V odměňování mezi muži a ženami jsou stále velké rozdíly a určitě s tím nejsme spokojeny. Za stejnou práci, by měla být stejná odměna, zní to logicky, ale… Jak můžeme stávající situaci změnit a jaké taktiky při vyjednávání o mzdě můžeme využít? Řekneme si také, jak se orientovat v odměňování na trhu práce a kde hledat informace. Hlavně se s Vámi podělím o vlastní zkušenosti, ať už z pohledu zaměstnance, který vyjednává o své mzdě, ale i z pohledu zaměstnavatele, který si vybírá nového člena týmu.

O mně

Po mnoha letech na manažerských pozicích ve velkých nadnárodních korporacích jsem teď na volné noze a poskytuji svoje služby jako interim & projektová manažerka. A moc mě to baví! Zase se učím nové věci, momentálně hlavně z oblasti automatizace, robotizace a AI.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Příležitost je pro mě synonynem pro změnu. Příležistosti využívám ráda, posouvají mě kupředu, i když většinou znamenají vystoupit z komfortní zóny a začínat něco jiného úplně od začátku.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Přeji EPD ještě hodně inspirativních let, které pomohou ženám plnit si své sny.

Jaká příležitost vám změnila život?

Když jsem dostala nabídku vybudovat ve velké energetické společnosti call centrum, kterých v té době nebylo mnoho, byla to velká výzva i příležitost. Neváhala jsem ani chvíli. Tím vlastně začala moje manažerská kariéra, začala jsem i studovat, život se mi otočil vzhůru nohama.

Jakou příležitost jste propásla?

Na to moc nemyslím, dívám se spíš dopředu. Ale jedna velká příležitost tu byla, když kamarád zakládal firmu a chtěl, abych byla společnicí a já z opatrnosti odmítla. Byla jsem sama s dcerou a neodvážila jsem se riskovat.