Radmila Pinkavová Jirkovská

HR Konzultantka | koučka | facilitátorka | mentorka, BPWCR

Téma mentoringu:
Jak se jako ženy vzájemně podpořit?

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Jak se jako ženy vzájemně podpořit?

V poslední době se často setkávám s argumentací, že otázky rovnoprávnosti se již “přehánějí”, že muži ztrácejí přehled o tom, jaká je jejich role, a jsou utlačováni, že ženy jsou v managementu přirozeně horší než muži a tak dále. Často tyto argumenty zaznívají z úst žen. Proč? Pojďme se na tyto argumenty společně trochu blíže podívat.

O mě

Aktuálně koordinuji mezinárodní pracovní skupinu projektu Women’s Empowerment Principles, který se zaměřuje na posílení rovných příležitostí pro ženy a muže ve firmách.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Na začátku se objeví problém a vyděsí vás. Prohlížíte si ho, zkoumáte, zklidníte se a náhle zjišťujete, že celou situaci lze uchopit z jiné strany a využít ji. A tak se objeví příležitost.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Aby se ČR v gender gap indexu EU posunula o 15 míst výše 😉

Jaká příležitost vám změnila život?

Minulý rok jsem opustila společnost, ve které jsem pracovala 22 let. Byla to báječná příležitost ke změně. Udělala jsem si roční pauzu, zrelaxovala se, upevnila své zdraví.

Jakou příležitost jste propásla?

Počítám zevrubně náklady ušlé příležitosti tam, kde jsem mohla investovat lépe a efektivněji své zdroje. Dlouho jsem například hledala odvahu investovat do akcií (a nakonec ji našla) a do kryptoměn neinvestuji vůbec, protože jim nerozumím. Možná je to unikající příležitost…