Petra Šebo

Marketing/ Komunikace/ Strategie/ Mentoring na volné noze

Propojení na LinkedIN
pátek 26.3.2021
pondělí 29.3.2021
14:00-15:30h

Mojí doménou je marketing a komunikace. Mám za sebou 25 let kariéry ve velkých korporacích. Mým pracovním domovem byly převážně IT společnosti jako Sony, T-Mobile, Telefónica O2 a Xerox. Prošla jsem si celou cestu od zákaznického servisu až po top management. Získala neuvěřitelné množství zkušeností z mnoha oddělení. Ze světa korporátu jsem odcházela před rokem z pozice ředitelky marketingu a nepřímého obchodního kanálu v Xeroxu za novou výzvou. Na vlastní a úplně volnou nohu. To jsem totiž ještě nikdy před tím nezkusila. Zdálo se mi, že přišel ten správný čas. A přesto, že vyzvedávat si živnostenský list 12.3. 2020 bylo trochu větší dobrodružství než jsem zamýšlela…. neměnila bych.

Téma:  Patřím do údolí nebo na kopec? A kde bydlí úspěch?

Vždycky jsem tak trochu v legraci říkala, že se mi kariéra stala omylem. Ale pravdou je, že jsem mnohokrát v životě měla pocit, že takovou výzvu a pozici nemůžu nikdy přece zvládnout. Že to bude ale děsná ostuda nebo propadák, až se ukáže, že na to nemám. Dneska už vím, že jsem si všechno vydřela. Neusilovala jsem o povýšení nebo posun nahoru. Nešla jsem cíleně za postupem. Do manažerských pozic mne dostala moje práce, přístup a schopnosti. A taky to, že neumím říct výzvám ne…ať jsou sebe šílenější.  Faktem je, že jsem nakonec byla v každé své pozici  lepší než moji předchůdci (možná i nástupci:-)) :  muži s patřičným vzděláním, patřičným chováním, patřičným oblekem a patřičným sebevědomím, kteří si naopak mysleli, že mají ještě na víc…. S čím jsem zápasila sama v sobě nejvíc ? Musela jsem zapřít sama sebe? Změnit svoje chování? Nebo dokonce hodnoty? V čem a jak moc? Co bylo mojí brzdou a co naopak motivací? Kde jsem zakopla a jak si léčila rány? Co mě to naučilo a jak jsem si na téhle cestě našla sama sebe? A patřím na kopec nebo do údolí? A kde podle mě bydlí úspěch? O to se s vámi moc ráda podělím. Stejně jako se ráda dozvím, jak to máte na své cestě právě vy. Těším se na vás.

Hlavní myšlenka pro mentees:

Kdykoliv cítíte, že chcete v životě něco zkusit…udělejte to. Protože každá zkušenost se počítá. Když vám život nabídne dům na kopci…běžte se klidně mrknout, musíte přece zjistit, jestli se vám ten výhled vůbec líbí. Vrátit do údolí se můžete vždycky…. A pokaždé, když si myslíte, že vám na nějakou pozici , nabídku či příležitost něco chybí – vzdělání, zkušenosti, prsa….vězte, že máte všeho přesně akorát. A pravděpodobně ještě něco navíc.

Kterou ženu bych ráda potkala:

Moc ráda bych ještě jednou někdy, někde, na chvíli potkala svou neuvěřitelně inspirativní maminku…. protože jsme spolu strávily jen 16 let a protože bych se jí potřebovala na spoustu věcí zeptat a probrat s ní témata, kterým jsem tehdy ještě nerozuměla…. ale dneska bychom je probíraly hodiny.

Mé zdroje inspirace pro vás:

Musela bych nabídnout vlastní kamarádky. A protože o ty se nerada dělím, doporučuji se rozhlédnout kolem sebe. Pořádně a s otevřenýma očima. Příběhy lidí kolem vás, jejich názory, to proč o věcech tak smýšlejí a jak věci cítí, to je obrovsky inspirativní. Ptát se a naslouchat, nesoudit, neposuzovat, přijímat a přemýšlet… naučí vás to empatii a mnohdy posune dál než sebelepší kniha. A vytvoříte si kolem sebe kruh, který bude inspirací napořád. Jinak moje bible k pochopení mezilidských vztahů a ukotvení si sama sebe: Don Miguel Ruiz Láska, vztahy , přátelství . A momentálně mne dost oslovil Clubhouse. Tam se při správném hledání dá najít inspirace spousta.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Naučit muže více naslouchat.

Co mě v minulém roce nakoplo:

To, že jsem konečně dostala odvahu dělat už jen to, co mě baví.

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Že jsem pro někoho byla motivací, inspirací, motorem začít dělat to, co dlouho chtěl. A že kromě toho, že jsem vtipná a chytrá, vypadám ještě děsně dobře 🙂