Pavlína Moudrá

Senior trenérka, koučka, HR manažerka, AT-management services s.r.o./KONE

Propojení na LinkedIN

Jsem již řadu let trenérka a koučka, Learning& Development manažerka v globální roli, máma dvou teenagerů. Díky své vlastní cestě k sebepoznání nyní pomáhám druhým lidem a týmům s jejich osobním rozvojem, proměnou a růstem. Poslední dobou mě naplňuje realizovat gamifikované tréninky a workshopy založené na simulaci reality. V oblasti tréninků spolupracuji s mezinárodní vzdělávací společností DEVELOR International, kde mám možnost spolupracovat a učit se od skvělých profesionálů z celého světa. A pořád mě to baví. Jsem celoživotně plná energie a nových nápadů a radosti být mezi lidmi.

Téma:  Jak změnit nastavení mysli na růst

To, jak bude náš život vypadat, je z velké části v našich hlavách. Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý naopak ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům. Tyto dva druhy myšlení definuje psycholožka Carol Dweck jako: Fixed mindset (fixní myšlení) a Growth mindset (růstové myšlení). Společně se podíváme na to, jak změna způsobu myšlení může výrazně ovlivnit váš život k lepšímu jak v osobním životě, v kariéře nebo ve sportu. Odnesete si návod na to, jak může změna myšlení pomoci při zvládání změn a nejistot, jak vycvičit růstové myšlení u sebe a ostatních, jak překonávat vlastní selhání nebo jak přijímat zpětnou vazbu.

POKUD VĚŘÍTE, ŽE TO PŮJDE, ANEBO KDYŽ VĚŘÍTE, ŽE TO NEPŮJDE, TAK V OBOU PŘÍPADECH MÁTE PRAVDU. — Henry Ford

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

V životě máš kontrolu pouze nad jedním člověkem – a tím jsi ty sama. Pouze ty můžeš převzít odpovědnost za svůj život. Ve smyslu své energie, štěstí, naplnění, kariéry a rozhodnutí, která děláš.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Nějakou změnu chystám v podstatě neustále, a když ji náhodou nechystám, tak si mě sama najde. Tak se spíše snažím jít změnám naproti, aby mě nepřekvapily nepřipravenou. Denně se snažím o změnu nějakých malých návyků, třeba ranních rituálů, anebo se nutím vystupovat z komfortní zóny, to ovšem většinou není moc příjemné. Člověka to ale posune. Letos budu měnit pracovní roli a posunu se i v korporaci směrem ke globálnímu vzdělávání, a navíc jsem začala ve spolupráci se společností DEVELOR trénovat velmi inovativní tréninkové gamifikované programy.

Jak doplňujete energii?

Nabíjí mě smích, masáž, sauna, studená sprcha, šlofík po obědě, běh po lese, ale taky prostě čas, kdy nic nemusím. Někdy mě nabije i něco dobrého uvařit – to ale jen když nemusím, ale chci. Dokážou mě dost nabít účastníci na tréninku. Když jsou energičtí a zapojení, tak si od nich energii dost nasávám. Jsem spíše extrovert, a tak být mezi fajn lidmi nebo si dát s kamarádkou kafe mě dokáže neskutečně nabít, ale pak přijde i moment, kdy si zalezu do kouta nebo vyběhnu do přírody a jsem sama se sebou. To pak vypínám i ty nejlepší podcasty.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Už jsem pochopila, že věci téměř nikdy nejdou tak, jak jsem si to na začátku představovala. Množství věcí, které nešly podle mých představ, je nekonečně. Vztahy, životní milníky, kariéra, místa k životu. Téměř nic z toho nevyšlo podle původního plánu. A když věci zrovna nejdou podle plánu, tak to beru tak, že alespoň získám nové informace a ty pak využiju k vytvoření nového plánu. Tím nechci říct, že by nebylo důležité mít cíl a že je v pohodě prokrastinovat. Kromě cíle je ale taky důležitá životní cesta, která se mění a různě klikatí za pochodu. To důležité na té cestě je být spokojená sama se sebou tady a teď. Nejen čekat na to, až toho svého cíle dosáhnu.