Andrea Tkačuková

CEO / imigrační a realitní služby pro cizince, Foreigners.cz, s.r.o.

Propojení na LinkedINInstagramFacebookWEB

Snažím se balancovat role ředitelky firmy, matky skoro 2-leté dcery, manželky a také mít čas na sebe. Zároveň si život užívat a pomoci, kde a komu je potřeba (kolegům, Ukrajincům, rodině). Skloubit vše je náročné, ale mezi výkyvy se mi to daří.

Téma:  Jak mít vše i jako #pracujicimama

Vždycky jsem chtěla mít vše – práci, kterou dělám ráda, a čas na vše, co mi dává smysl. Myslím, že se mi to tak střídavě daří-nedaří a poslední 2 roky jsou ve spojení se situací ve světě a naším byznysem opravdu náročné. A velmi často testem mých priorit. Baví mne podporovat ostatní v plnění snů. Baví mne vidět zlepšení jak u sebe, tak u kolegů, a ten spokojený výraz v jejich tváři, když zvládnou nějakou výzvu, je ta nejlepší odměna. Měla jsem v plánu pracovně zvolnit, užívat si poslední chvíle bez malého človíčka, ale 1,5 měsíce před porodem přišel covid, který naprosto ovlivnil náš byznys. Místo zvolnění jsme pracovali 16h denně. Po pár dnech a tom prvotním šoku jsem si ale uvědomila, že mne ta výzva bavila a to mne čekala ještě jedna a větší :). Být matkou mne někdy baví a někdy vůbec. Co si budem povídat :). Nicméně po skoro 2 letech mateřství můj obdiv k matkám obrovsky vzrostl. K těm, které pracují, i k těm, které nepracují. Prošla jsem si fází zapojení obou babiček do hlídání, slečen na hlídání v Brně, Praze, na Madeiře, v USA i na Kanárských ostrovech. To všechno proto, abych mohla pracovat nebo mít čas na sebe a/i na manžela, ale také jsem jí byla stále nablízku, kdyby mne potřebovala. Vanesse budou 2 roky na konci dubna a já stále kojím. Hledala jsem a stále hledám tipy, jak si vše zorganizovat, abychom byli VŠICHNI spokojení – já, dcera, manžel, kolegové, klienti. Daří se mi to? Po prvotní fázi chaosu, když se něco v zajetém režimu změní, většinou ano. To jsou ty tipy, které bych s vámi chtěla posdílet. Pokud se i vy podělíte i o ty vaše, tak budu moc ráda. Protože přesně tyto tipy a to, že lze vše skloubit a být #pracujícímáma, která je v pohodě, mi před porodem velmi chybělo.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

První se musíš postarat o sebe, až potom můžeš pomoct druhým.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

😀 ne, myslím, že ty změny zvenčí a přizpůsobit se jim stačí!

Jak doplňujete energii?

Dobrým spánkem, setkáním s pozitivními přáteli, vystoupením na nějaké akci, terapií.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Jak u čeho. Něco vzdám, něco přeorganizuji, něco pozastavím nebo posunu a u něčeho makám více. Mám ráda, když věci plynou, takže se dívám, jestli to nejde udělat jinak nebo jestli jsem neměla nereálné představy :).