Klára Alžběta Samková

Advokátní kancelář Klára Samková s.r.o., majitelka společnosti a jednatelka

Propojení na LinkedINFacebook

Jsme ženská advokátní kancelář. Výlučně ženská. A dohodly jsme se, že jí i zůstaneme. Proč? Protože se nám tak pracuje lépe. Postavením žen ve společnosti i v rodinném životě se zaobíráme stále více – a jsme stále radikálnější. Nic jiného nám totiž nezbývá.

Téma:  Prachy, které ženy nikdy nedostanou – a je to nefér. Pojďte s tím něco dělat!!!

Ženy jsou laskavé, milé, podporují své manžele/partnery, starají se o děti a domácnost. Podle zákona jsou rovnoprávné. Jsou? Ani omylem! Za své vlastnosti jsou penalizovány: ze strany mužů i státu, který jim ve formě daňového systému hází klacky pod nohy. Nedávno na Právnické fakultě UK v Praze pronesla bývala ministryně spravedlnosti, JUDr. Daniela Kovářová, proslov, který mnohé studentky pobouřil, a to právem. JUDr. Kovářová totiž prohlásila, že emancipace žen je PŘÍLIŠ a že si emancipací ženy působily spoustu potíží. Omyl: emancipace je MÁLO. A ze všeho nejmíň je emancipace mužů. Emancipace žen to nedožene – nikdy. Takže co z toho plyne? PŘESTAŇTE UŽ BÝT TA HODNÁ HOLKA… ztráty totiž jdou… do milionů.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Mysli!

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Stabilizovat majetkové portfolio. Zúžit zájmy. Soustředit se na výkon u vědomí, že špatné časy klepají na dveře. A více než kdy jindy: nenechat si nic líbit…

Jak doplňujete energii?

Knihy… knihy… prakticky výhradně knihy.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Co nejde silou, jde ještě větší silou. Je to otázka vůle. A jenom smrt je definitivní. Ani sebevětší prohra definitivní není. I když to tak vypadá, a to nejen na první pohled.