Lenka Zelingrová

Výkonná ředitelka Koučink Centrum, s.r.o.

Propojení na LinkedINFacebookFacebook

Lenka vystudovala management sportu, a ve svých 24 letech založila společnost Koučink Centrum, s.r.o., která otevřela dveře oboru koučování v ČR, a dnes je lídrem trhu v této oblasti. V roce 2021 získala jako jediná v České republice ocenění za osobní leadership v oblasti koučování od Mezinárodní federace koučů ICF Young Leader Award. Lenka je stále usměvavá pracující maminka s velkým srdcem a touhou inspirovat lidi a společnost k lepším zítřkům. Vedle pozice výkonné ředitelky a majitelky Koučink Centra koučuje a trénuje investory, majitele firem, vedoucí pracovníky, a integruje prvky aktivního přístupu do života lidí a firem. Lenka vedla a s týmy spolupracovníků realizovala řadu projektů pro firmy, zaměřené na implementaci interního koučinku, zařazení koučovacího přístupu do manažerské práce, řízení změn, zvyšování výkonu firem a spokojenosti lidí uvnitř organizací. V roce 2010 zahájila spolupráci s MUDr. Františkem Koukolíkem, DrSc. Dva roky vedla jako prezidentka pobočku Mezinárodní federace koučů v ČR. S kolegy věnuje čas neziskovým aktivitám. V roce 2012 její společnost a společnost Zábavné učení založili občanské sdružení CoEdu – Coaching in Education, které se věnuje začlenění koučovacích principů do výchovy a vzdělávání dětí.

Téma:  Život v klidu může žít každý. Záleží jen, jak se k tomu kdo postaví a co je ochoten pro to udělat

Častokrát slýchám od klientů a lidí, kteří mě znají delší dobu, že se přeci nemůžu mít stále tak dobře. ANO, můžu. Jsem šťastná, spokojená a usměvavá i přesto, že každý den ve své práci slýchám od klientů jejich trápení. Mnoho lidí, žen i mužů, se zabývá v životě věcmi, které berou velkou míru energie a mají buď žádný nebo minimální přínos. Jsem přesvědčena, že každý z nás může většinu těchto žroutů ze života odstranit a žít tak ve větším klidu a spokojenosti. Zvyšování kvality života je celoživotní práce, která jako jedna z mála skutečně stojí za to. Podělím se s vámi o své stavební kameny, o které se v životě opírám. Jistě půjdu proti dnešním trendům, proto v něčem se mnou určitě nebudete souhlasit. I to je v pořádku. Nedám vám návod na to, jak žít můj život. Ten by vám byl k ničemu. Dám vám návod na to, jak si v budoucnu postupně postavit svůj život tak, aby vám v něm bylo dobře. Těším se na vás.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Životní strategie, kterou jste si vybrala, není z dlouhodobého hlediska udržitelná. Pokud chcete zvýšit kvalitu svého života, musí vypadat jinak.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

ANO, a dozvíte se ji na setkání.

Jak doplňujete energii?

Dostatečný spánek, smích, sauna, sport, četba, jízda na motorce s manželem.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Chvilku jsem naštvaná, pak se oklepu a přemýšlím, jak to udělat jinak a lépe.