Lucie Zadák Pěnkavová

Head of Sales CZ & SK, Clever Monitor s.r.o.

Rezervovat mentoring / od 28.2.2019

Téma speed mentoringu

Dítě nebo kariéra? Musíme si opravdu vybrat?

Nároky na ženu 21. století jsou obrovské a multitasking se stal nedílnou součástí našich životů. Zastupujeme role manažerek – matek – manželek. A vše musíme vykonávat na 100 %. Existují v Čechách iniciativy a projekty určené speciálně ženám, které vám pomohou rozšiřovat své znalosti i při mateřské dovolené? Jak nevypadnout z oboru a udržovat si přehled o tom, co v něm děje? Pojďme diskutovat o tom, jak české firmy pomáhají ženám skloubit mateřské povinnosti a kariéru. A jaké máte zkušenosti s přístupem mužů k vám ženám jako stávajícím nebo potenciálním matkám?

Moje rada účastnicím

Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi. V životě funguje rovnováha a vše zlé je pro něco dobré.

Co byste popřála akci k 10. výročí?

Přeji konferenci ať její řady v dalších letech plní co nejvíce silných žen. Ženy, které se nebojí vystoupit z řady, ženy sebevědomé, nebojácné a s vlastním názorem. Věřím totiž, že ty mohou přirozeně narovnat vnímání mužů a žen ve společnosti. A to s respektem a úctou jeden k druhému.

Něco o mně

Jmenuji se Lucie a žiji ve světě obchodu, manžel Michal je mistr v plánování času a rutinní chod domácnosti nám úspěšně bortí šestiletý syn Maximilián. Od doby, kdy jsem poprvé usedla na kancelářskou židli jako Account Executive v obchodním oddělení, jsem si na konto připsala pěknou řádku větších i menších chyb, které mě ale do jedné postrčily o kus kupředu. Obchodu se věnuji více jak 13 let a už ho nevnímám jako práci, ale spíš jako životní styl. Znalosti z obchodu se totiž dají perfektně uplatnit i v soukromém životě, a to mě na tom baví nejvíc. Obchod je o psychologii, o lidech. Když začnete totiž lidi poslouchat a ne překřikovat, zjistíte, že téměř vždy najdete cestu ke společnému cíli. Stačí jen chtít.