Leona Schovancová

Interim a projektová manažerka a mentorka

Propojení na LinkedIN
neděle 28.3.2021
středa 31.3.2021
14:00-15:30h

To, co mě nejvíce charakterizuje, je pozitivní energie a elán, nejen v práci, ale i v životě. Mám více než 20 let zkušeností v energetickém sektoru, transformačních a rozvojových projektech, zákaznické péči, obchodu, IT a v projektovém řízení, dlouhodobě se věnuji mentoringu a vzdělávání.

Téma:  Jak se „zdravě“ prosadit v mužském kolektivu

Převážnou část svého profesního života jsem strávila v typicky mužských oborech, v energetice a v IT a podařilo se mi zde prosadit do top manažerských pozic. Ráda se s Vámi podělím o mé zkušenosti, co byly ty největší překážky na mé cestě vzhůru, kdy jsem chtěla utéct a co mě naopak hnalo dál. Bude Vás asi zajímat, jak se mi podařilo dosáhnout respektu mezi muži i férové odměny. A zda je lepší zůstat ženou a nebo si hrát na drsného chlapa. Pokud Vás téma a mé zkušenosti zajímají, ráda Vás uvítám u mého virtuálního mentoringového stolu.

Hlavní myšlenka pro mentees:

Jak moc důležité je naše sebevědomí, důvěra v sebe sama a že si máme a můžeme klást i vysoké cíle, protože nic není nemožné.

Co mě v minulém roce nakoplo:

Měla jsem více času na sebe a rozhodla jsem se po dlouhé době váhání konečně změnit status zaměstnance na freelancera.

Mé zdroje inspirace:

Knihy Jacka Welche – mě inspiroval jako manažer. Vždy podvědomě myslím na jeho radu, že není chyba se zmýlit, ale je špatné si omyl nepřiznat. Nebo jeho pravidlo 20 : 70 : 10, pro někoho tvrdé, ale podle mě platí.

Kterou ženu bych ráda potkala:

Ze současnosti by to byla pravděpodobně britská královna Alžběta II. Moc by mě zajímalo, jak se udržuje i ve vysokém věku v dobré psychické a fyzické kondici, a jak vše zvládá – manžel, velká rodina, státnické povinnosti. Obdivuji na ni, že dokáže být svému národu oporou, nevyčítá chyby, ale hledá řešení a povzbuzuje.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Potřebujeme větší zastoupení žen v rozhodovacích pozicích ve firmách, v politice, v médiích, prostě všude.

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Určitě něco pozitivního, že se mi podařil nějaký projekt, někomu jsem pomohla a že jsem vychovala skvělou a šikovnou dceru, takže článek, který by byl primárně o ní.