Cristina Violeta Muntean

Media Education CEE s.r., rozvoj lidí a organizací

Propojení na LinkedIN

Nejdůležitější věc, která mě nenechává spát, je jak využit transformaci, která probíhá na trhu, k podpoře žen ve vedení firem. Myslím si, že remote a hybridní model práce může být pro ženy fantastickou příležitostí, pokud se naučíme to využit správně ku našemu prospěchu.

Téma:  Budoucnost práce má ženskou tvář

Jak využit transformaci, která se děje kolem nás k posílení své kariéry, byznysu i kvality svého života.

Jsem přesvědčená, že nový svět práce, který je hybridní či remote, přináší pro ženy fantastické nové příležitosti. Díky práci na dálku můžeme travit více času s rodinou či získat vlivné globální pozice bez toho, abychom se musely stěhovat do zahraničí. Má to ale háček. Abychom tyto příležitosti využily, musíme vědět, co chceme. To také musíme umět komunikovat vědomě, hlasitě a opakovaně lidem, kteří mají vliv na naše kariéry a životy. Jak si ale vyjasnit, co chceme krátkodobě a dlouhodobě? Jak vést náročné konverzace se svými stakeholdery (se šéfem či s členy rodiny) bez strachu, studu či pocitu viny? A jak sledovat svoji cestu houževnatě, nerozlomně a důstojně? Na to se budeme společně dívat v rámcni mentoringu. Přinesu vám příběhy žen, které proměnily během pandemie své životy a kariéry k lepšímu. Na konci sezení budete odcházet inspirované, plné energie a s dlouhým seznamem plným konkrétních kroků, které můžete udělat hned, abyste proměnily výzvy, které máte před sebou, na úžasnou příležitost pro vaši kariéru, podnikání i pro váš lepší život.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

„Cristino, když něco chceš, nekoukej ani doleva, ani doprava, ale jen dopředu na svůj cíl. Pak můžeš dosáhnout všeho, po čem touží Tvé srdce.“ – rada od mé paní učitelky na základní škole.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Ano. Největší změna je, že se chystám odstěhovat se z Prahy na Madeiru v Portugalsku. Moje práce bude pokračovat na dálku, s vyjímkou rozvojových programů a různých osobních setkání, které chci pro ženy a týmy nově organizovat právě na Madeiře.

Jak doplňujete energii?

Travím hodně času sama. Ráda čtu, dívám se na filmy či chodím na procházky se psem. Čas od času si dopřeji „city breaks“, kdy letím do jiného hlavního města, kde si domluvím setkání s přáteli.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Zastavím se, zkoumám co se děje a zda se vyplatí v tom pokračovat. Pokud ano, pak si hledám mentora/kouče, který mi pomůže překonat místo, kde jsem se zasekla.