2022všechny aktuality

Magdalena Davis: Ženy chtějí dobrý život pro své blízké a tím mění svět

Magdalena Davis, česká bioložka, politička, spolupředsedkyně Strany zelených a starostka Mníšku pod Brdy, věří, že jakákoliv témata jsou nejlépe uchopitelná skrze vlastní zkušenost. Jako žena, která v politice působí od roku 2014, ví, co ženy do politiky i veřejného života přináší.

Ve svém vystoupení na 12. ročníku mezinárodní konference Equal Pay Day 2021 se zaměřila na to, jak ženy mění svět. Nechte se inspirovat ženou, která má ráda změny a mnohdy je i sama iniciuje.

Prozradila mimo jiné:

  • Důvody, proč a kdy ženy vstupují do politiky.
  • Jak ovlivňují ženy fungování obecních zastupitelstev.
  • Co je fenomén glass cliff a kde se s ním můžeme setkat.
  • Co přináší ženy do vedoucích rolí.
  • Kvóty ANO či NE? Jaké jsou její zkušenosti s používáním kvót v politice.
Koupit si záznam za 96 Kč

Zakoupením záznamu podpoříte aktivity BPWCR, jejichž cílem je podporovat ekonomickou nezávislost žen a postavení a vliv žen ve společnosti.

V České republice organizuje Equal Pay Day veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.

Děkujeme Vám, že podporujete kampaň za #rovnéplaty