Aktualityvšechny aktuality

Smyčce v rukách ženského dua odstartují letošní třídenní maraton

Letošního zahájení konference se ujme mladé ženské duo houslistek. Jsou to houslistky Eliška Kukalová, dcera skladatele Ondřeje Kukala, a Klára Lešková. Obě se hudbě věnují od raného dětství, studovaly hudbu na prestižních českých konzervatořích a dále studují i na zahraničních hudebních univerzitách. Jako sólistky vystupovaly s řadou orchestrů pod vedením uznávaných dirigentů na významných evropských pódiích, účastní se soutěží a již získaly i řadu ocenění. Nadále se pravidelně zúčastňují mistrovských kurzů doma i v zahraničí.

Eliška Kukalová a Klára Lešková

Eliška Kukalová na sebe upozornila jako debutantka mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha 2020, na kterém pod patronací Václava Hudečka přednesla Dvořákův houslový koncert. Eliška disponuje vřelým tónem a přirozenou hudebností, která ji dovedla k laureátství na řadě houslových soutěží. V roce 2015 se stala vítězkou 19. ročníku Akademie Václava Hudečka, získala mistrovské housle a možnost absolvovat koncertní turné.

Klára Lešková projevovala velký hudební talent od dětství, o čemž svědčí mj. společné koncertování s Josefem Sukem ve Dvořákově síni Rudolfina. Jako sólistka měla příležitost vystoupit s českými orchestry PKF-Prague Philharmonia, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a Západočeským symfonickým orchestrem, spolupracovala s dirigenty Jiřím Rožněm, Davidem Švecem nebo Andreasem Sebastianem Weiserem.

Obě houslistky jsou členky ansámblu Kukal Quartet, který působí od podzimu roku 2020 a jeho cílem je spojovat odkaz české kvartetní školy s moderním hudebním přístupem. Během své krátké existence získalo kvarteto třetí cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2021. Vyznačují se především živelností a přirozeností svého hudebního projevu, unikátní ansámblovou dynamikou a silnou individualitou svých členů.

Houslistky tvoří polovinu ansámblu Kukal Quartet

Jedná se o mladé a nadějné houslistky, každá je unikátní. Obě mají za sebou spoustu úspěchů a před sebou nádhernou hudební budoucnost. Přijďte a posuďte sami :-). Skladby Charles-Auguste de Bériot, Duo Concertante č. 3, op. 57- Allegretto a Béla Bartók, 44 houslových duet- výběr, v provedení Dua houslistek odstartují letošní maraton vystoupení, diskuzí, mentoringu a networkingu. Pojďte do toho s námi!