všechny aktuality

Ivana Šedivá: Potřebujeme dostat do vnitrofiremního a vnitrospolečenského prostředí

Ivana Šedivá pracovala 27 let v boardech velkých světových značek. Povětšinou řídila strategický a operativní marketing na českých a slovenských trzích, ale i na mezinárodní scéně. Po řadě let pro-bono mentorování v rámci různých programů pro ženy a pro startupy vloni opustila korporátní život a nyní je na vlastní noze. Kromě konzultací a mentorování se věnuje ženské otázce.

Ve svém vystoupení na 12. ročníku mezinárodní konference Equal Pay Day 2021 mluvila mimo jiné o tom, jak ženy dosahují výsledků. Nechte se inspirovat ženou, která je přesvědčena, že svět potřebuje spolupráci mezi muži a ženami a pracuje na projektu, který by měl pomoci nastolit větší respekt a vzájemné pochopení.

Prozradila mimo jiné:

  • Jak se staví ke kvótám a jak se její pohled k této otázce v průběhu času měnil.
  • Jaké změny a nástroje potřebují společnosti k prosazení rovnosti příležitostí ve firmách.
  • Zda je současná společnost připravena na změny vedoucí k rovným příležitostem.
Koupit si záznam za 96 Kč

Zakoupením záznamu podpoříte aktivity BPWCR, jejichž cílem je podporovat ekonomickou nezávislost žen a postavení a vliv žen ve společnosti.

V České republice organizuje Equal Pay Day veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.

Děkujeme Vám, že podporujete kampaň za #rovnéplaty