napsali-o-nas

fxstreet.cz: Jsou ženy v investičním světě málo vidět a slyšet? Nastal čas to změnit

Existuje řada studií jak z Evropy, tak USA o tom, že žen stále investuje méně než mužů. S tím nelze než souhlasit. Ale i přesto, že aktivně investujících žen stále není tolik, kolik by mohlo být, v investičním světě, dokonce i v rámci naší malé České republiky, najdete hodně žen, které jsou skvělé investorky. Jenom tolik nejsou vidět a slyšet, což je škoda, protože rozhodně mají co říci.

Je čas na změnu

Změna je život a podle mého názoru je ideální čas, aby úspěšné ženy investorky byly více vidět a slyšet na veřejnosti. Většina mužů, se kterými se setkávám, více žen v investování vítá, takže je na nás, ženách, jak s tím naložíme. Doba je nám ženám a ženskému investování nakloněna a já osobně jsem za to vážně ráda. To, že mohou ženy investovat, pokud se tak rozhodnou, ani v dnešní době rozhodně není samozřejmost, všichni víme, že možnost investovat mají vesměs pouze ženy v západním světě, ženy v jiných částech světa řeší zcela jiné problémy.


Geraldine Weiss – průkopnice ženského investování

Ale ani v západní části světa nebyla cesta žen k investování žen úplně jednoduchá a naši cestu před námi prošlapávaly jiné ženy, které musely být často hodně kreativní, aby mohly získat své místo v investičním světě. Dnešní téma mi poskytuje skvělou příležitost napsat článek, na který se už dlouho chystám: o dámě jménem Geraldine Weiss, která je u nás téměř neznámá a která byla jedna z těch, které investiční svět pomohly více otevřít i ženám.