Aktualitynapsali-o-nasvšechny aktuality

Deník.cz: Pojďme se bavit o penězích

By 28. 3. 2023 No Comments

27.3. napsali o nás:

Více než 100 osobností bude po 3 dny sdílet své zkušenosti a životní příběhy v rámci konference Equal Pay Day, 31. března až 2. dubna v Praze a online. Program s podtématem být vidět a slyšet je hotový. 85 % vystupujících budou ženy. Myslíte si, že jsou v Česku názory žen dostatečně slyšet? A jsou brány vážně? Nebo je těžké ženské vzory hledat? Kdo inspiruje vás, když potřebujete pohnout se svou kariérou, životem nebo prací?   

Jednou z významných zahraničních vystupujících v roce 2023 bude Elke Miltrup-Altunok ze Švýcarska, která pracuje ve společnosti Mondelēz Europe na pozici globální ředitelky lidských zdrojů. O čem bude její vystoupení? “Pojďme se bavit o penězích. Mnoho žen se stále necítí dobře chtít víc. A pojďme mluvit o strachu privilegovaných mužů něco ztratit… Pojďme ale mluvit více o tom, co by také mohli získat”, představuje své téma Elke a apeluje na ženské sebevědomí: “Musíte být tou změnou, kterou chcete ve světě vidět. Chci, abychom byli více netrpěliví, pokud jde o rovnost pohlaví, ženy ve vedoucích týmech, rozdíly v odměňování žen a mužů, předsudky a nedostatek kulturní rozmanitosti. Pokud budeme pokračovat tímto tempem, výzkum jasně říká, že na změnu budeme čekat dalších 100 let, ale já chci během svého života vidět lepší svět pro ženy. A k tomu potřebujeme muže a jejich spojenectví! To je v zájmu mužů a žen.” 

Na otázku co by mělo vědět její mladší já odpovídá přímo: “Měla jsem vědět, že muži nejsou sebevědomější než ženy, jen nemluví o své nejistotě.” S tímhle zkrátka musíme souhlasit a proto naše rada pro kladné změny ve Vašem pracovním životě může znít: “Posaďte se u stolu a nečekejte, až vás někdo požádá – mluvte a řekněte, co chcete říct, nestyďte se.” Přijměte pozvání deníku.cz na největší konferenci o ženách v Česku, která mění týdny, měsíce i roky. www.mentorky.cz